Premiership, 15. kolo, 11.12.2011, 14:30 h
Sunderland 2:1 Blackburn
Blackburn

Preokret Sunderlanda na O'Neillovu debiju

Ante Zovko • nedjelja, 11.12.2011.

U prvom nedjeljnom dvoboju 15. kola Premier lige nogometaši Sunderlanda preokretom protiv Blackburna označili su prvu utakmicu na klupi svojeg menadžera Martina O'Neilla.

Velike su ovacije dočekale Martina O'Neilla, bivšeg menadžera Aston Ville, na njegovu debiju na klupi Sunderlanda i uopće povratku u Premier ligu. Odmah za početak Sunderland je navijačima i menadžeru poklonio pobjedu 2:1 na dramatičan način, preokretom u posljednjih deset minuta.

Od samog početka vidjelo se da je novi menadžer ulio sampouzdanje u svoju momčad koja je dominirala i držala Blackburn na njegovoj polovici, ali Roversi su dočekali svoj trenutak iz slobodnog udarca.

Pedersen ubacuje, Sambin udarac je prvotno odbijen, ali dolazi Simon Vukčević i zabija za iznenađujuće vodstvo. Sunderland odgovara lijepim prilikama Richardsona, ali umalo su gosti opet slavili. Još jedan ubačaj iz slobodnog udarca - u 41. minuti Westwood pogrešno procjenjuje ubačaj i Samba skače, vratar zapinje među vlastitim igračima, lopta odlazi u mrežu, ali sudac ga poništava zbog prekršaja kojeg nije ni bilo.

Dok su O'Neilla dočekale ovacije, na Stadium of Light na poluvremenu su se orili zvižduci zbog predstave domaće momčadi koja nije odgovorila na izazov.

Sveci su pritiskli još jače u drugom poluvremenu. U 68. minuti Paul Robinson fantastično je izvukao Sessegnonov udarac koji se odbio o braniča. Vratar je to nekako zavrnuo preko prečke. U tim trenucima domaći su igrači već imali 75 posto posjeda lopte.

Dok je domaći menadžer tražio izjednačenje i zamjenama, pričuva s druge strane, Henley, postao je tragičar za Blackburn. Kad je glavom pokušao očistiti jednu situaciju, samo je namjestio udarac Vaughanu koji s dvadesetak metara matira Robinsona.

U drugoj minuti sudačke nadoknade domaći igrači poklonili su O'Neillu pobjedu već na debiju. Igranje rukom donijelo je Sunderlandu slobodan udarac na lijevoj strani šesnaesterca - Larsson je bio očiti izvođač i Šveđanin pogađa gol pored bliže stative za preokret. Pomogao mu je i Yakubu koji se u živom zidu sagnuo i otežao svojem vrataru.

Iako su trebale biti nadoknađene samo tri minute, na kraju se igralo deset minuta nakon 90. Blackburnov Lowe se ozlijedio u sudaru s Larssonom, a njegovim iznošenjem s terena završen je i susret.

• Obrisan korisnik12.12.2011. u 00:07
    Bajo moj, Sunderland dao 2 gola kao što se rijetko viđaju. Prvo šutčina mreža odletila od snage udarca, a drugi slobodnjak odmjeren tako precizno da je to strašno. Engleski pacijent oba gola mora staviti u top 5 jer su premoćni bili.