Premiership, 15. kolo, 11.12.2011, 17:00 h
Stoke City
Stoke City 2:1 Tottenham
Tottenham

Ante Zovko • nedjelja, 11.12.2011.

Sjajnim izdanjem iz prvog poluvremena Stoke City je u 15. kolu Premier lige osigurao prednost od dva pogotka protiv Tottenhama, a gosti, kojima je prekinut niz od 11 utakmica bez poraza u prvenstvu, do kraja su uspjeli samo smanjiti.

Luka Modrić, koji je jedini nastupio od hrvatskih reprezentativaca, odigrao je odličnih 90 minuta, bio možda i najbolji Tottenhamov igrač te iznudio jedanaesterac iz kojeg je postignut jedini pogodak njegove momčadi.

Nakon dva gola Matthewa Etheringtona u prvom poluvremenu, Spursi su ponudili puno bolju partiju u drugom dijelu, ali na vrhuncu svoga pritiska ostali su s igračem manje i na kraju su se morali pomiriti s porazom od danas odličnog Stokea.

Pottersi su već u prvoj minuti pokazali da se ne šale. Brad Friedel jedva je spasio gol nakon voleja Matthewa Etheringtona. Da to nije bila slučajnost, pokazala je općenito igra domaćina koji su pritisnuli Spurse i poveli već nakon 13 minuta. Drugi ubačaj Ryana Shottona Peter Crouch s prve stative prebacuje za Etheringtona, a ovaj iz blizine ima lagan zadatak za 1:0.

Igra Tottenhama bila je potpuno umrtvljena. Prvu pravu prijetnju uputio je Modrić. Snažan udarac iz daljine Thomas Sorensen skreće iza stative, a bio je to nagovještaj puno bolje gostujuće igre. Tottenham je počeo dominirati, ali se našao u još većem zaostatku. U 43. minuti Shotton ubacuje rukom sa strane, lopta prelijeće petarac, a Etherington koristi nepažnju Tottenhamovih braniča i finom parabolom u kut postiže svoj drugi gol.

Modrić u 53. nabacuje iz kornera, ali Sebastien Bassong glavom puca preko prečke i propušta najbolju dotadašnju šansu za 2:1.

Bio je to početak opsade Stokeova gola. Gareth Bale dvije minute poslije jedanaesterca priprema akciju za Scotta Parkera koja je išla preko Adebayora i Modrića, ali Parkeru prvi udarac hvata Sorensen. U 74. puca Modrić, ali Danac opet brani.

Minutu kasnije Youness Kaboul nabacuje, ali je ispalo kao da puca prema golu, Ryan Shawcross izbacuje s linije, Adebayor postiže gol, ali on biva poništen zbog zaleđa. U jeku Tottenhamova pritiska Kaboul dobiva drugi žuti karton zbog prekršaja na Jonathan Waltersu i to je praktički kraj nada gostiju da bi mogli do boda, a kamoli pobjede.

• Obrisan korisnik12.12.2011. u 13:30
    Ne znam kako suci toleriraju ovakav nogomet Stoke-a. Svaki aut potrebna im je minuta da ga izvedu, dok onaj obriše loptu, namjesti se, pa onda, kao nije se dobro zaletio pa ponovo....strava i dosada. Nakon toga ping pong glavom par dodavanja (nasumičnih) a svaki Tottenhamov igrač je do koljena... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.12.2011. u 12:01
    To samo dokazuje da Tottenham nije ekipa koja će se boriti za naslov dva mančestera i Chelsea kao i što je predviđeno
  • Obrisan korisnik12.12.2011. u 11:19
    "Hrvatski reprezentativac zato je sam napravio pola posla za gol svoje momčadi. U 62. minuti driblingom je prevario Chrisa Foya, ovaj ga je srušio u šesnaestercu, a Emmanuel Adebayor vara Sornesena s bijele točke." Prevarrio je Whelana ako se na varam a Foy je dosudio penal. Po njegovom... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.12.2011. u 00:09
    Krivi naslov : Sudac zaustavio Tottenhamov niz
  • beaver11.12.2011. u 22:36
    bas me briga za spurse samo glavno da Luki nisu noge polomili. toga se uvijek bojim kad igraju sa raznoraznim drvosjecama u EPL