Premiership, 15. kolo, 12.12.2011, 21:00 h
Chelsea
Chelsea 2:1 Manchester City
Manchester City

Marko Domljanović • ponedjeljak, 12.12.2011.

Poslije utakmica odigranih tijekom vikenda, 15. kolo engleskog nogometnog prvenstva zaključeno je derbijem u zapadnom Londonu gdje su snage odmjerili domaći Chelsea i vodeći Manchester City. Gosti su poveli već na samom početku susreta, ali domaćini do kraja utakmice rade preokret i upisuju velika tri boda.

Već u drugoj minuti gosti su šokirali Stamford Bridge - Kun Agüero lijepo pronalazi Balotellija nakon što se otarasio Terryja, a Talijan vješto izbjegava zaleđe i šalje loptu u mrežu Chelseaja. Deset minuta kasnije Agüero opet stvara probleme obrani domaćina, ali njegov udarac odlazi pored vratnice. U 23. minuti opet prijete gosti nakon što je argentinski napadač još jednom došao do lopte, ovaj put nakon Milnerovog ubacivanja, ali njegov udarac odlazi daleko preko gola.

Trebalo je proći 25 minuta da Chelsea konačno zaprijeti Hartu, ali Drogba puca malo pored vrata nakon što je došao na desni rub gostujućeg šesnaesterca. Nakon toga se utakmica malo primirila, a to je odlično iskoristio londonski klub koji je u 34. minuti došao do izjednačenja. Terry je na desnoj strani pronašao Sturridgea koji je prevario Clichyja i precizno ubacio u kazneni prostor gdje je loptu dočekao Meireles koji sigurno pogađa za 1:1, a taj rezultat ostao je na semaforu i do kraja poluvremena.

Chelsea je puno bolje krenuo u drugo poluvrijeme i poslije samo tri minute igre Sturridge je u prilici nakon slobodnog udarca s desne strane, ali napadač domaćih loptu šalje malo iznad grede. Domaćini i nakon toga nastavljaju s napadima, ali bez većih uspjeha, no pomoć im u 58. minuti pruža Clichy koji nakon prekršaja nad Ramiresom po drugi put ulazi u Clattenburgovu knjižicu i ostavlja goste sa samo deset igrača na terenu.

Chelsea nakon toga još pojačava pritisak, ali obrana Manchester Cityja uspješno izlazi na kraj sa mnogobrojnim ubacivanjima u kazneni prostor. Mancini je u igru ubacio De Jonga i Kolo Tourea s očitom namjerom da očuva bod, a njegova momčad nakon toga svodi svoje napadačke ambicije na minimum.

Međutim, nisu izdržali. U 81. minuti Lescott je rukom igrao u kaznenom prostoru gostiju, a glavni sudac odmah pokazuje na bijelu točku. Loptu je preuzeo Frank Lampard koji snažno puca po sredini gola i dovodi svoju momčad u vodstvo - 2:1.

Do kraja utakmice tek je Drogba dalekometnim udarcem pokušao ugroziti protivnička vrata, ali rezultat se ipak nije mijenjao. Chelsea je tako došao do pobjede koja ih je izjednačila s Tottenhamom na trećem mjestu, a zadovoljni su sigurno i u crvenom dijelu Manchestera jer United sada zaostaje samo dva boda za gradskim rivalima.

• aco07813.12.2011. u 12:30
    zadnjih 5 minuta je bilo drogba show...3-4 igraca ga napadaju ali nemaju sanse taj covjek je stvarno igracina