Potop Bosne, Tatran siguran

Marko Domljanović • nedjelja, 11.12.2011.

U subotu su odigrane dvije nove utakmice rukometne SEHA lige. U Sarajevu je Vardar očitao lekciju domaćim igračima i nanio Bosni vrlo neugodan poraz, a u Prešovu je domaći Tatran slomio Crvenu zvezdu u završnici susreta.

Vardar je u Sarajevu u potpunosti razbio momčad Irfana Smajlagića i došao do nove pobjede. Domaćini su otpor pružali otprilike pet minuta, a zatim Makedonci podižu ritam. Već u 10. minuti rezultat je 7:3, a razlika do poluvremena samo raste sve do velikih 17:10 za goste na poluvremenu. Do kraja utakmice Bosna je potpuno razbijena i Vardar na kraju upisuje pobjedu s 13 golova viška - 32:19. Kod makedonskog predstavnika Lazarov je zabio šest pogodaka dok je kod poniženih domaćina Pažin pogodio pet puta.

U Prešovu je domaći Tatran došao do nove pobjede protiv gostiju iz Beograda. Crvena zvezda se dobro držala u prvom dijelu i na odmor se odlazi sa 15:13 za domaćine, ali u nastavku Tatran Prešov odlučuje utakmicu. Najvećim dijelom drugog poluvremena vodstvo domaćina se kretalo između tri i četiri pogotka razlike, ali Beograđani na kraju padaju i upisuju prilično uvjerljiv poraz od 36:29. Najbolji strijelac susreta bio je Michal Kopčo iz Tatrana sa deset postignutih golova, a Antl je dodao devet. U redovima Crvene zvezde najbolji je bio Nadoveza sa osam zgoditaka.