Borac Banja Luka 25:24 Lovćen Cetinje
Lovćen Cetinje

Borac pobjedom najavio put u Varaždin

Damir Žbulj • četvrtak, 02.02.2012.

Prvim danom veljače krenuo je nastavak natjecanja u regionalnoj rukometnoj SEHA ligi. Europsko prvenstvo je za nama te je vrijeme da se posvetimo novim okršajima u klupskim natjecanjima. U odgođenom dvoboju 13. kola, banjalučki Borac je na domaćem terenu minimalno svladao crnogorski Lovćen.

Zemlje sudionice regionalne SEHA lige ostvarile su odlične rezultate na netom završenom Europskom prvenstvu u Srbiji. Domaćin Eura stigao je preko Hrvatske do srebra, Kauboji su dohvatili broncu, dok je fenomenalna Makedonija petim mjestom osigurala kvalifikacijski turnir za Olimpijske igre.

Prvim danom veljače stiglo je vrijeme da se reprezentativne obveze i tenzije, barem na neko vrijeme, ostave po strani, a klubovi iz regije krenu u nastavak natjecanja u rukometnoj SEHA ligi. Drugi dio sezone otvorili su banjalučki Borac i Lovćen u odgođenom dvoboju 13. kola. Domaćin je stigao do minimalne pobjede te je tako preskočio upravo crnogorski sastav na tablici i zauzeo šestu poziciju s 20 osvojenih bodova.

Gosti su bolje otvorili susret, vodili su čitavo prvo poluvrijeme, a do odmora su stekli ugodnu prednost od četiri pogotka viška. Prvih 30 minuta zaključeno je tako rezultatom 7:11 za Lovćen.

U nastavku susreta domaćin je zaigrao bolje, angažiranije pa je uz podršku publike 15-ak minuta prije kraja stigao i do izjednačenja. U završnici Borac odlazi i na četiri pogotka prednosti, a do kraja dvoboja uspjeli su sačuvati vodstvo, ostvarivši minimalnu pobjedu 25:24.

Pred 500-tinjak gledatelja kod pobjednika su se istaknuli vratar Ljubišić s 13 obrana, Panić je zabio sedam pogodaka, Karačić šest, Đukić pet, a Stojanović četiri, od čega su dva bili iz sedmeraca (2/2).

Kod gostiju iz Crne Gore vratar Simić obranio je 16 lopti, dok su najefikasniji bili Grbović, Perišić i Marković s pet postignutih pogodaka.

U subotu 4. veljače nastavlja se natjecanje u regionalnoj ligi i za rukometaše CO Zagreba. Obrvanovi igrači domaćini su upravo banjalučkom Borcu, ali susret se ne igra u Zagrebu, nego u Varaždinu, što će biti fenomenalna prilika za sve ljubitelje rukometa iz tog kraja da uživaju u potezima hrvatskih brončanih reprezentativaca, ali i ostalih Zagrebaša.

Okršaj CO Zagreba s Borcem u varaždinskoj Gradskoj sportskoj dvorani počinje u 15 sati, dok je odmah nakon na rasporedu dvoboj Premier lige u kojemu Varteks Di Caprio dočekuje rukometaše Splita.