Regionalna liga, 13. kolo, 11.12.2011, 17:15 h
RK Zagreb 36:24(19:10) Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe bez šansi kod fantastičnog CO Zagreba

iz Kutije šibica: Damir Žbulj • nedjelja, 11.12.2011.

Derbi susret 13. kola regionalne SEHA lige, ujedno i veliki derbi hrvatskog rukometa, odigrali su Croatia osiguranje Zagreb i Nexe u lijepo popunjenoj Kutiji šibica. Na kraju od uzbudljivog i neizvjesnog susreta nije bilo ništa jer je CO Zagreb dominantno i uvjerljivo razbio goste iz Našica s 12 pogodaka viška.

CROATIA OSIGURANJE ZAGREB - NEXE 36:24 (19:10)

ZAGREB, Kutija šibica; Gledatelja: 700

Suci: Pandžić / Šatordžija

Croatia osiguranje Zagreb: Šego (9 obrana), Pešić (6 obrana); Marić 8, Brozović 4, Kopljar 6, Matulić , Špiler, Šebetić 1, Gojun 1, Štrlek 1, Horvat 5, J. Valčić 1, T. Valčić 6, Vukić, Balić 1, Kaleb 2
Trener: Ivica Obrvan

Nexe: Šunjić (7 obrana), Lelić (5 obrana); Kozina 1, Mataija 5, Eter 1, Lelić, Mrđenović, Barišić Jaman 4, Varvodić 2, Kedžo 1, Markotić 2, Slišković 2, Pivac, Obad 4, Kević 1, Velić 1
Trener: Kasim Kamenica

Sedmerci: CO Zagreb 2/2; Nexe: 8/8

Isključenja: CO Zagreb: 12 min; Nexe: 4 min

Od početnih minuta obje ekipe su krenule čvrsto u obrani, domaćin je bio u prednosti, ali do osme minute nije iznosila više od pogotka. No, tada golom Brozovića s crte te danas odličnog Tončija Valčića, koji pogađa topovski s devet metara, CO Zagreb odlazi na +3.

Markotić je bio dobro čuvan na otvaranju dvoboja, svoj prvi pogodak postiže u desetoj minuti, ali odlična obrana Zagrebaša te dobre akcije u napadu za Marića donose prednost od četiri pogotka. U 13. minuti pogotkom Horvata je 10:5, gosti ne koriste isključenje Gojuna, primaju još i pogodak s igračem više pa domaćin povećava prednost.

Nakon odlične akcije Kopljar - Marić, ali i odličnim dalekometnim udarcem Zagrebova desnog vanjskog prednost je sedam pogodaka. Nisu gosti iz Našica mogli povezati akcije u napadu, obrana je bila propusna, nisu pomogle niti Šunjićeve obrane, a do 23. minute, nakon golova Tončija i Josipa Valčića prvi put je i deset razlike (16:6).

Do kraja poluvremena Zagrebaši su čuvali stečenu prednost, u strijelce se čak upisao i Gojun, no, nakon kontre Etera, koji postiže deseti gol Nexea rezultat se do odmora nije mijenjao pa se u svlačionice odlazi s 19:10.

U nastavku utakmice obje ekipe promijenile su vratare. Šego je dobro odradio prvo poluvrijeme i skupio devet obrana, Šunjić je s druge strane gostima pomogao sa sedam uhvaćenih lopti, a zamijenili su ih Lelić i Pešić.

Nije se CO Zagreb opustio u početnim minutama drugog poluvremena, uzastopnim golovima Kopljara i Horvata prednost se povećala. Gosti jednostavno nisu imali odgovor na čvrstu obranu Zagrebaša, gubili su lopte, pogađali u blok, dok su domaći rukometaši to obilato koristili na drugoj strani terena. Briljirao je Marić u tim minutama, golovima i iz kontre i s crte.

Podrška iz Slavonije

Gosti iz Našica imali su lijepo podršku svojih navijača i u Zagrebu. U lijepo popunjenoj Kutiji šibica okupilo ih se stotinjak, koji su pljeskom pozdravljali svaki lijep potez rukometaša na parketu.

Obrvan je priliku dao i mlađima, Ante Kaleb fantastičnim lob udarcem je realizirao jedan sedmerac na ulasku u posljednjih deset minuta za 31:18, a Šebetić se upisao u strijelce u 55. minuti. Gosti su većinu pogodaka u završnici postigli s linije sedam metara, Matajia je ublažio poraz, a konačni rezultat zaustavio se na izuzetno uvjerljivih 36:24.

Najbolji u redovima pobjednika bio je Marić s osam pogodaka, Kopljar i Tonči Valčić postigli su po šest, dok je Horvat zabio pet. Kod gostiju Matajia je pet puta pogađao mrežu Zagrebaša, a Barišić Jaman i Obad dodali su po četiri. Markotić je ostao na dva postignuta pogotka.