Gummersbach 27:35 Rhein-Neckar Löwen
Rhein-Neckar Löwen

Löwen slavio kod Gummersbacha

Marko Domljanović • nedjelja, 11.12.2011.

Rhein-Neckar Löwen je došao do zaslužene pobjede na gostovanju kod Gummersbacha u jedinoj današnjoj utakmici 14. kola rukometne Bundeslige. Nakon 20. minute gosti su u potpunosti preuzeli kontrolu nad utakmicom i više nisu ispustili svoje vodstvo za nove bodove koji ih drže na četvrtom mjestu. Hrvatski igrači bili su istaknuti u obje momčadi, ali na kraju je zadovoljniji bio Ivan Čupić.

Nakon početnih 2:2 u 4. minuti, Löwen počinje stvarati prednost i deset minuta kasnije već je 4:8. Ipak, domaćini se ne predaju tako lako i uzvraćaju serijom 6:2 pa se u 19. minuti stvari vraćaju na početak - 10:10. Međutim, tada opet Löwen ubacuje u višu brzinu i za pet minuta odlazi na 11:15. Do kraja prvog dijela Gummersbach uspijeva malo smanjiti razliku, ali gosti na odmor ipak nose ugodnih 14:17.

Gummersbach je u drugom dijelu održavao zaostatak na tri gola, a onda čak i opasno zaprijetio došavši na 22:23, ali to je bilo sve. Rhein-Neckar Löwen tada radi seriju od 6:0 i lomi utakmicu u svoju korist. U posljednjih deset minuta nije bilo većih uzbuđenja i gosti su rutinski održali svoju prednost sve do konačnih 27:35.

U redovima pobjednika najbolji je bio Gensheimer sa deset pogodaka, a odličnu partiju imao je i Čupić sa sedam golova. Kod Gummersbacha je Mahé postigao sedam zgoditaka dok je naš Vedran Zrnić dodao još šest.