Vuković predvodio Lübbecke do pobjede

Zvonka Keliš • ponedjeljak, 12.12.2011.

U 14. kolu njemačkog rukometnog prvenstva berlinske su Lisice slavile nad Großwallstadtom, dok je Flensburg bio bolji od Bergischera. Do pobjede u gostima stigli su i Lübbecke i Hüttenberg nad Wetzlarom, odnosno, Balingen-Weilstettenom. TBV Lemgo je, pak, na domaćem terenu svladao Göppingen.

TV Großwallstadt - Füchse Berlin 26:29 (12:14)

Momčad Großwallstadta, u sklopu 14. kola rukometne Bundeslige, dočekala je berlinske Lisice koje su se potom kući vratile s pobjedom 29:26 i novim prvenstvenim bodovima. U susret su bolje krenuli gosti koji su poveli 9:5 i 12:8 te su potom čuvali svoju prednost. Do odlaska na odmor domaćin ipak uspijeva smanjiti zaostatak na samo dva pogotka (14:12).

Gostujuća se momčad na +4 (20:16) odvaja i u prvih desetak minuta nastavka nakon čega više ne ispušta svoju prednost. Domaći rukometaši do kraja susreta pokušavaju izjednačiti rezultat, no uspijevaju se tek ponovno približiti na dva gola zaostatka (24:22), dok na kraju Füchse slavi s +3 i 29:26. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Alexander Petersson s osam postignutih pogodaka, Ivan Ninčević je zabio njih četiri, a Denis Špoljarić se nije upisao u strijelce, dok je najbolji kod Großwallstadta bio Joakim Larsson također s osam golova.

Bergischer - Flensburg-Handewitt 25:36 (11:17)

U Uni dvorani pred preko tri tisuće gledatelja momčad Bergischera uvjerljivo je poražena od rukometaša Flensburga. Domaćin je u susret krenuo s vodstvom 1:0 da bi gosti odmah potom otišli na 3:2, 6:3 i 9:6. Gostujući rukometaši do kraja prvog dijela samo povećavaju svoju prednost na konačnih +6 i 17:11.

Gostujuća momčad u nastavku je povećavala svoju prednost, dok domaći rukometaši više ništa nisu mogli. Stigao je Flensburg tako i do 20:13, 28:17 i na kraju 36:25. Odličan je u redovima Flensburga bio Anders Eggert s devet pogodaka, dok se kod Bergischera istaknuo Alexander Oelze s pet golova.

Wetzlar - TuS N-Lübbecke 24:28 (14:12)

Rukometaši Lübbeckea u 14. su kolu stigli u goste Wetzlaru te su se kući vratili s pobjedom 28:24. Domaćin je susret otvorio vodstvom 4:2, no sredinom prvog dijela gosti preokreću rezultat i stižu do 5:4 i 7:6. Domaći rukometaši potom ponovno prelaze u vodstvo (13:10) te nakon prvih 30 minuta vode 14:12.

Nastavak je donio pravu borbu za pobjedu i bodove, naime, gostujuća je momčad u prvih deset minuta sustigla domaću te je povela 16:15, a potom i 21:18. Igrači Lübbeckea manje od četiri minute prije kraja imaju i +6 (27:21), no na koncu slave 28:24. U pobjedu svoje momčadi Drago Vuković, Nicky Verjans i Daniel Svensson ugradili su po šest pogodaka, dok su Timo Salzer i Philipp Müller za Wetzlar zabili po pet golova.

Balingen-Weilstetten - Hüttenberg 27:28 (14:14)

Balingen je bio domaćin zanimljivom dvoboju između domaćin, Balingena, te Hüttenberga koji je na kraju minimalno slavio. Napeto je i izjednačeno bilo gotovo u cijelom susretu pa tako i na početku, naime, krenulo se s 5:5 i 10:10. Na kraju prvog dijela rezultat je i dalje bio izjednačen te je na semaforu stajalo 14:14.

U nastavku susreta gosti se uspijevaju malo odvojiti te odlaze na 16:14, domaćin uzvraća vodstvom 19:18 da bi gostujuća momčad potom stigla do +3 (25:22). Hüttenberg potom više nije ispuštao svoju prednost, no domaći su se igrači do kraja ipak uspjeli približiti na tek gol zaostatka (28:27). Timm Schneider postigao je osam pogodaka za Hüttenberg, dok je Benjamin Herth u poraz svoje momčadi ugradio sedam golova.

TBV Lemgo - Frisch Auf Göppingen 26:20 (15:10)

Lemgo je kod kuće, točnije u dvorani Lipperland, stigao do jedine nedjeljne domaće pobjede, naime, svladao je momčad Göppingena 26:20. Domaćin je u prvim minutama susreta poveo 5:0, dok gosti svoj prvi pogodak postižu tek u devetoj minuti. Uslijedila je potom dominacija domaćih rukometaši koji vode 7:1 i 10:5, a na odmor odlaze s vodstvom 15:10.

Nastavak je donio veoma sličnu situaciju, naime, domaća je momčad bila uvjerljiva te je samo povećala svoju prednost na +6 (20:14, 23:17). Nakon 60 minuta pobjeda 26:20 pripada Lemgu, kao i novi prvenstveni bodovi. Lemgo je do pobjede predvodio Sebastian Preiß s pet pogodaka, dok je Pavel Horak za Göppingen postigao četiri gola, a Dalibor Anušić se nije upisao u strijelce.

Na vrhu bundesligaške ljestvice i dalje se nalazi Kiel koji sada ima 16 pobjeda i 32 boda, a slijede ga Füchse Berlin s 25 te Hamburg i Flensburg sa po 22 boda. Prvu petorku zatvara Rhein-Neckar Löwen s 21 osvojenim bodom. TBV Lemgo smjestio se na šesto mjesto s 18 bodova koliko ih ima i Lübbecke, dok ih 16 ima Magdeburg. Na devetom mjestu nalazi se Göppingen s 14 bodova, po 13 su osvojili Balingen-Weilstetten i Melsungen, dok Wetzlar ima njih 12. Momčad Hannover-Burgdorfa sakupila je 11 bodova, a Großwallstadt devet. Bergischer se nalazi na 15. mjestu s osam bodova, dok su Gummersbach i Hüttenberg u opasnoj zoni sa po sedam bodova. Na dnu se nalazi Eintracht Hildesheim s tek jednom pobjedom i dva osvojena boda.