Kiel 30:25 HSV Hamburg
HSV Hamburg

Zebre slomile aktualnog prvaka Njemačke

Zvonka Keliš • nedjelja, 11.12.2011.

Rukometna Bundesliga stigla je do 14. kola koje je svim zaljubljenicima u dobar rukomet donijelo uvijek zanimljiv derbi. Kao i u Superkupu, njemački je viceprvak pokazao da je bolji te je na domaćem terenu slavio 30:25. Hrvatski rukometaši sa svojih devet golova nisu uspjeli pomoći aktualnom prvaku.

THW Kiel - HSV Hamburg 30:25 (15:12)

KIEL-Sparkassen-Arena, Gledatelja: 10285

THW Kiel: Omeyer (15 obrana), Palicka (2 obrane); Ilić 10, Jicha 5, Ahlm 4, Klein 3, Sprenger 3, Palmarsson 2, Narcisse 1, Andersson 1, Zeitz 1, Lundström, Kubes, Reichmann
Trener: Alfred Gislasson

HSV Hamburg: Bitter (15 obrana), Beutler; Lindberg 9, Vori 4, Duvnjak 3, Flohr 3, Lijewski 2, Lacković 2, B. Gille 1, Hens 1, Jansen, G. Gille, Vugrinec, Schröder
Trener: Per Carlen

Sedmerci: THW Kiel: 8/8; HSV Hamburg: 4/8
Isključenja: THW Kiel: 4 min.; HSV Hamburg: 10 min.

Sparkassen-Arena, u sklopu 14. kola rukometne Bundeslige, bila je domaćin dvoboju aktualnog prvaka i viceprvaka Njemačke. Pred više od deset tisuća gledatelja domaćin je pokazao što zna te je na krilima Momira Ilića stigao do novog slavlja nad Hamburgom.

Pred rasprodanom Arenom susret je od samoga početka bio itekako napet, a čvrsta obrana na obje strane zaslužna je da je susret počeo sa sedmercem s obje strane te tako u trećoj minuti stoji 1:1. Prednost domaćina počela je rasti dvije minute kasnije s novim realiziranim sedmercom za +2 (3:1), dok sredinom prvog dijela HSV s Torstenom Jansenom na klupi zaostaje već pet pogodaka (9:4). Do odlaska na odmor domaćin je nastavio s povećanjem prednosti pa tako osam minuta prije kraja prvog dijela ima +6 (12:6), međutim, tada se budi Johannes Bitter i svojim dobrim obrana sprječava veće odvajanje Zebri, dok Hans Lindberg svojim pogotcima pred sam kraj smanjuje zaostatak na tek tri gola (15:12).

Na samom startu drugog dijela Igor Vori prvo smanjuje zaostatak svoje momčadi na dva gola razlike, potom dobrom reakcijom u obrani 5-1 sustiže vodstvo Kiela (18:17) da bi u 39. minuti osigurao sedmerac kojeg Lindberg realizira za izjednačenje. Svojim četvrtim pogotkom Lindberg minutu kasnije odvodi HSV i do prvog vodstva u susretu nakon čega je uslijedila igra gol za gol. Nakon 25:25 u 52. minuti HSV potpuno staje i ne uspijeva postići više nijedan pogodak, dok domaća momčad serijom 5-0 stavlja točku na i za konačnu pobjedu 30:25.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Ilić s deset postignutih pogodaka, od toga osam iz sedmeraca, dok je Filip Jicha zabio njih pet. Najbolji kod Hamburga bio je Lindberg s devet golova. Hrvatski trojac u redovima njemačkog prvaka zabio je ukupno devet golova, Vori je bio najbolji s četiri pogotka, Domagoj Duvnjak je zabio tri gola, dok se Blaženko Lacković dva puta upisao u strijelce.

Trener domaće momčadi, Alfred Gislasson, morao je biti zadovoljan pobjedom nad aktualnim njemačkim prvakom: "Zadovoljan sam što smo slavili u susretu koji je imao toliko različitih faza. Dobro smo krenuli u susret, no HSV je proigrao u 40. minuti tako da su na kraju presudile sitnice. Smatram da je pobjeda na kraju ispala previsoka."

Nakon susreta u Kielu trener gostujuće momčadi, Per Carlen, nije bio zadovoljan realizacijom sedmeraca, kao ni porazom, no jest pripremom za nadolazeće susrete: "Promašili smo četiri sedmerca što je sigurno bio važan faktor u porazu od Kiela. Sasvim je normalno da derbiji budu napeti i izjednačeni te je tako odluka o pobjedniku danas pala tek u samoj završnici. Ne mogu biti zadovoljan porazom, no jesam prezentacijom svoje momčad te nam je ovo bila dobra priprema za dalje."

Hrvatski rukometni reprezentativac, Blaženko Lacković, kojemu su do 550. gola za HSV nedostajala tri pogotka, a postigao je dva, uživao je u atmosferi koja se prožimala Arenom u Kielu: "Doživjeli smo odličnu atmosferu i raspoloženje u vrlo dobrom derbiju. Nakon odmora Hamburg je poboljšao svoju igru i sve je funkcioniralo, no u odlučujućim trenucima ponovno nismo bili dovoljno hladni u glavama. Danas nismo učinili ono što se u Kielu mora od prve do posljednje minute kako bi se pobijedilo."