Nexe Našice 35:34 Izviđač CO
Izviđač CO

Nexe nadigrao Izviđač

Ivana Strahija • ponedjeljak, 19.12.2011.

U nedjelju su našički rukometaši još jednom pokazali svojim navijačima svoju kvalitetu te su nadigrali Izviđač, zaključivši tako ovaj dio sezone u pozitivnom tonu. Iza njih je vrlo uspješna polusezona u SEHA ligi i u EHF Kupu, te imaju zbog čega zadovoljni otići na odmor.

Nexe - Izviđač 35:34 (18:15)

Našice, dvorana OŠ Kralja Tomislava, gledatelja 600
Suci: Boris Šatordžija i Saša Pandžić (Bosna i Hercegovina)

NEXE: P. Lelić (6 obrana), Kozina 2, Mataija 3, Eter 4, F. Lelić 6, Mrđenović 1, Barišić Jaman 7, Varvodić 3, Kedžo 3, Markotić, Slišković 4, Pivac (5 obrana), Obad, Kević 1, Velić 1, Šunjić
Trener: Kasim Kamenica

IZVIĐAČ: Miličević, Milas, Malinović 4, Zeljić 11, Bošnjak, S.Burić 2, Matić 8, B.Burić (10 obrana), Boras, Tolić (4 obrane), Vegar, Ilić, Džeba 3, Tomić, Delić 6
Trener: Zdenko Grbavac

SEDMERCI: Nexe 5/5 ( F. Lelić 2, Barišić Jaman, Mataija, Eter), Izviđač -
ISKLJUČENJA: Nexe 10 minuta (Eter 2+2, Mrđenović, Kedžo, Obad), Izviđač 12 minuta (Vegar 2+2, Matić, S. Burić, Džeba, Ilić)

Preko Delića Izviđač je poveo, no odmah potom Nexe okreće rezultat u svoju korist i odlazi na velikih 5:1 do šeste minute. Deliću se međutim pridružuju i Željić i Matić, a svi zajedno smanjuju na svega gol zaostatka u 12. minuti (7:6).

Gol za gol igra se u idućih desetak minuta, da bi Velić i Mataija konačno povezali dva napada i odmaknuli domaće na sigurnijih +3, s kojima se i ide na odmor.

U drugom poluvremenu domaćini održavaju rezultatsku prednost zahavljujući raspoloženom Barišiću Jamanu, no nakon desetak minuta Našičani staju na 24. golu, a gostujući napadački trolist Delić-Matić-Željić postiže četiri gola za redom i izjednačava rezultat.

U 47. minuti, zahvaljujući preciznosti Burića, gostujući sastav dolazi i u vodstvo, prvo nakon inicijalnog, na 26:27. Bio je to poziv za buđenje Našičanima, koji okreću na 33:31, uz seriju uz tri gola, no Izviđač nikako da se preda.

Delić i Željić izjednačuju na 33:33, a Nexe na pobjedi može zahvaliti F. Leliću, koji je uspio parirati gostima i postići gol za 35:34.

I sami Našičani ostali su iznenađeni otporom kojeg je izviđač pružio, a izjave igrača mogu se pogledati u video-prilogu klupske PR službe:

• Obrisan korisnik20.12.2011. u 13:27
    istina je da je to već treće loše izdanje nexea.ekipa stoji psihološki loše a razloga je više.zamor može biti mali dio opravdanja.protivnici su dobro proučili igru nexea a izmjene na parketu ne donose nikakove promjene u igri pa je osim dobre obrane i kontri najčešće u napadu vlada bezidejnost.ova... [više na forumu]