Borac Banja Luka 35:25 Crvena zvezda
Crvena zvezda

Sedmi uzastopni poraz Crvene zvezde

Ivan Dominik • četvrtak, 16.02.2012.

U nadoknadi 14. kola regionalne SEHA lige, sastali su se u Banja Luci Crvena zvezda i Borac. Domaćini su lako uspjeli pobijediti Beograđane koji su i dalje posljednja ekipa lige. Kada će biti odigrane ostale utakmice nekompletiranih kola, kojih ima nekoliko, zasad još nije poznato, iako je već u tijeku 16. kolo lige.

Sedmu pobjedu u ligi ostvario je Borac iz Banja Luke pobijedivši kod kuće ''fenjeraša'', Crvenu zvezdu. Beogradska je momčad tako doživjela sedmi poraz zaredom, a u 14 odigranih utakmica imaju njih 13.

Momčad Crvene zvezde je bolje otvorila susret povevši u devetoj minuti s 4:1, a potom i s 5:2. Domaću je momčad to probudilo pa su do 15. minute uspjeli izjednačiti na 8:8. Nakon što je minutu kasnije Srđan Trivundža pogodio za 9:8 Crveno-plavih, utakmica je otišla u drugom tijeku, premda se Zvezda vraćala i još jednom uspjela povesti s 11:10.

Međutim, na poluvrijeme je Borac otišao s prednošću od dva gola razlike, koju su postigli serijama golova u posljednjih deset minuta prvog dijela. Bilo je 16:14 nakon prve polovice ogleda, a domaća je momčad tek početkom drugog dijela riješila pitanje pobjednika. Već u 41. minuti su odabranici Dragana Markovića odličnom 6-0 obranom te serijom pogodaka otišli na nedostižnih ''plus sedam''.

Vratar Borca, Mario Blažević je obranio nekoliko važnih lopti za vodstvo 22:15 svoje momčadi. Dominacija domaćina se produljila, a sve to je samo produbilo Zvezdinu krizu. U 50. minuti je Borac po prvi puta ostvario dvoznamenkastu prednost s kojom je završio susret. Prednost od 29:19 su igrači Borca održavali do konačne pobjede od 35:25.

Za Banjalučane su najviše zabili Marko Panić i Igor Mandić, svaki s po pet golova, dok je za Zvezdu Miljan Pušica zabio isto toliko, a Nikola Sokić je dao gol manje. Ovom se pobjedom banjalučki klub približio Final Fouru lige, a Zvezda, koja je u velikim financijskim problemima ostaje posljednja.