Premiership, 18. kolo, 26.12.2011, 14:00 h
Chelsea
Chelsea 1:1 Fulham
Fulham

Ante Zovko • ponedjeljak, 26.12.2011.

Chelsea je ispustio nove važne bodove. Na otvaranju Boxing Daya ili 18. kola Premier lige Fulham je, ponajviše zahvaljujući svojem sjajnom vrataru, izvukao bod i domaće praktički eliminirao iz utrke za naslov prvaka ako su u njoj i bili.

Andre Villas-Boas najavljivao je šest bodova do Nove godine s kojima bi se Chelsea vratio u utrku za naslov s dvije momčadi iz Manchestera, ali ta je ideja otišla u prah već na prvoj prepreci. Fulham, koji je u prošlom kolu izgubio od Uniteda 5:0 na Cottageu, izvukao je 1:1 na Stamford Bridgeu.

Chelsea je počeo dosta nezainteresirano, mlako i to im se osvetilo u drugom poluvremenu. Tek u zadnjih dvadesetak minuta domaći su igrači vršili pritisak kakav se očekivao od početka.

Susret počinje kako se Fulham samo mogao nadati. Domaći nogometaši nisu uopće pritisnuli nego su Fulhamovi igrači mogli uzeti dosta vremena za svako dodavanje. Clint Dempsey umalo je šokirao Stamford Bridge u devetoj minuti snažnim udarcem koji je Petr Čech morao odbiti u korner.

Utakmica je dobila malo na zanimljivosti s tri uzastopne prilike. Stephen Kelly u 15. nabacuje za Orlanda Saa koji zamalo glavom kažnjava loše postavljanje sunarodnjaka Josea Bosinwge. Uzvraća Fernando Torres. Španjolac fantastično prima loptu u šesnaestercu od Juana Mate, udarac je na istoj razini, ali lopta pogađa Davida Stockdalea točno u prsa. U sljedećem napadu Torres oduzima loptu Bredeu Hangelandu, ali Daniel Sturridge, kojem je dodao, puca daleko od okvira.

Iako prilično "sterilan", Chelsea se umalo dokopao gola kad je u 31. minuti Mata skrenuo Bosingwin ubačaj, a Kelly očistio s gol-linije.

Kad već nije mogao iz nekakve izrađene akcije, Chelsea je postigao gol "na prepad". Početkom drugog dijela Torres ostavlja loptu Mati na rubu šesnaesterca, a veznjak smješta loptu iznad Stockdalea.

No nije to uzrokovalo mnogo promeja u igri Bluesa. Zapravo, gotovo nijednu. I dalje nije bilo pritiska na protivničke igrače, a ovi su brzo iskoristili priliku kako bi uzvratili udarac. U 56. minuti Bryan Ruiz je na desnoj strani šesnaesterca izvrio svog čuvara, ubacio u peterac ispred Čecha, a Dempsey je najbrži i posprema loptu iza vratara.

Ulaskom Florenta Maloude umjesto Franka Lamparda Chelseajeva igra je raširena i odmah su počele padati prilike. Međutim, Stockdale je bio sjajan na Fulhamovom golu. Prvo je prebacio udarac Sturridgea, a onda na gol-liniji zaustavio Maloudin pokušaj petom.

Ušao je i Didier Drogba, ali i on promašuje, možda najizgledniju priliku na utakmici. Krenuo je sam na Stockdalea, ali pucao ravno u njega. Presing Bluesa uzeo je maha tek kad je "vrag odnio šalu".

U posljednjim minutama počela je "opsada" Stockdaleova gola, ali vratar nije bio impresioniran. Obranio je dva pokušaja Raula Meirelesa te prebacio jedan Maloudin preko prečke, a 91. minuti gosti su mogli doći do senzacije. Danny Murphy i Dempsey izbacuju Pajtima Kasamija, ali Švicarac gađa točno u Čecha. Posljednju priliku za Chelsea propušta Drogba iz slobodnog udarca. Stockdale i to prebacuje preko gola.