Premiership, 18. kolo, 27.12.2011, 16:00 h
Arsenal
Arsenal 1:1 Wolverhampton
Wolverhampton

Ante Zovko • utorak, 27.12.2011.

I u prvoj utakmici 18. kola Premier lige u utorak nastavljen je "pomor" favorita. Arsenal je remijem s Wolverhamptonom propustio prestići Chelsea na četvrtoj poziciji.

Arsene Wenger rotirao je napadačka rješenja, naređivao taktičke promjene, ali je sve bilo uzalud protiv tvrdog Wolverhamptona koji je uz malo sreće s deset igrača uspio izvući 1:1 na Emiratesu.

Topnici su bili dominantni, praktički su samo oni igrali prema naprijed, ali nisu uspjeli pronaći rješenje kako probiti sjajnog vratara Wanderersa. Zato se moraju zadovoljiti bodom koji ih ostavlja na četvrtoj poziciji.

Arsenal je poveo rano i pomalo iznenađujuće. Yossi Benayoun, koji je počeo u prvom sastavu zbog bolesti Thea Walcotta, poslao je sjajnu loptu u osmoj minuti Gervinhu koji izbjegava zaleđe, "ljulja" vratara Waynea Hennesseyja i nakon varke lagano plasira loptu u mrežu.

"Uzde" utakmice bilo je u domaćim rukama jer nakon prvog Topnici su propuštali povećati razliku u svoju korist. U 30. minuti Robin van Persie odupro se pritisku Rogera Johnsona i snažno opalio pored stative.

Wanderersi su u 39. kaznili nonšalanciju domaćih, doduše uz dosta sreće. Stephen Hunt se namještao na rubu šesanesterca, udarac se odbija od Laurenta Koscielnyja, a Steven Fletcher koristi sjajno reagira i glavom pogađa mrežu Wojciecha Szczesnyja.

Krenula je velika ofenziva na gostujući gol u drugom dijelu. Vrhunac ubzuđenja nastao je u 66. minuti kad je Hennessey sjajno izbacio loptu u korner nakon pokušaja Van Persieja iz slobodnog udarca. Udarac iz kuta dolazi do Pera Mertesackera, ali Hennessey brani i njegov pokušaj glavom.

Događanja na utakmici postajala su sve više jednosmjerna, a pogotovo poslije 75. minute. Nenad Milijaš ne uspijeva iskontrolirati loptu koju je vodio i s dvije noge uklizava Mikelu Arteti u noge. Srbin dobiva izravni crveni karton, a Španjolac je nastavio igrati.

Nakon novog pokušaja Van Persieja i voleja Andreja Aršavina koji je završio pored gola, Arsenalov "uragan" je malo popustio. Pojačali su Topnici na samom kraju, ali pored sjajnog Hennesseyja jednostavno nisu uspjeli proći.

• Obrisan korisnik28.12.2011. u 11:17
    Sve mi se čini da će ManU biti prvak, ako se to  dogodi i ove godine svim ostalima (Chelsea, Arsenal, Liverpool, City , Tottenham) treba doživotno zabraniti bavljenje nogometom.
  • Vugi28.12.2011. u 09:09