Premiership, 18. kolo, 27.12.2011, 20:30 h
Norwich City
Norwich City 0:2 Tottenham
Tottenham

Marko Domljanović • utorak, 27.12.2011.

Posljednju utakmicu 18. kola engleskog nogometnog prvenstva večeras su odigrali Norwich i Tottenham, a momčad Harryja Redknappa tek je u drugom dijelu uspjela slomiti domaćine. Gareth Bale odigrao je odličnu utakmicu i bio ključni igrač u redovima pobjednika, a značajan doprinos dao je i Luka Modrić.

Domaćini su već u prvoj minuti iskušali Brada Friedela, ali američki vratar lako izlazi na kraj s udarcem Morisona. U četvrtoj minuti uzvratio je Rafael Van der Vaart, a vratar domaćih Ruddy također se pokazuje kao nepremostiva prepreka. Dvije minute kasnije udarac je iskušao i Bale, no Norwichev čuvar mreže je opet na mjestu.

Norwich opet prijeti u 16. minuti, ali udarac Foxa još jednom zaustavlja Friedel, a dvije minute kasnije preko gola puca Walker. Utakmica se nakon ovih pokušaja malo primirila, a onda na scenu stupa Bale.

Brzi Velšanin je najprije u 31. minuti pucao iznad grede, ali samo tri minute kasnije udarac je mnogo precizniji što je Ruddyja natjeralo na odličnu intervenciju. Domaćini su uzvratili preko Morisona koji na žalost domaćih navijača puca pored gola. Prije odmora u prilici se našao i Adebayor, no njegov udarac iz kaznenog prostora odlazi pored desne vratnice pa se u drugo poluvrijeme ulazi bez pogodaka.

Oni su ipak došli u drugom dijelu, a Bale ih je najavio opasnim udarcem u 50. minuti, ali lopta ipak promašuje okvir gola. Gosti nakon toga malo pojačavaju pritisak i to se isplatilo u 55. minuti kada Adebayor pronalazi Balea u kaznenom prostoru domaćina, a Velšanin spretno poentira za 0:1.

Deset minuta kasnije stigla je i potvrda Tottenhamove potvrde nakon što je vrlo dobri Modrić lijepo uposlio Balea koji novim odličnim udarcem posprema loptu u mrežu Norwicha. U 68. minuti brzo je pokušao uzvratiti Barnett, ali vratar Tottenhama opet je na mjestu.

Dvije minute kasnije udarac je oprobao i naš reprezentativac, ali ravno u Ruddyja. jedanaest minuta prije kraja opet puca Adebayor, no njegova lopta iz izgledne situacije u kaznenom prostoru domaćih odlazi preko gola. Sjajnu priliku imao je u 82. minuti i Modrić Čiji udarac sa desetak metara opet brani Ruddy.

Pet minuta prije kraja u igru je ušao i Niko Kranjčar što će sigurno obradovati mnoge, a do kraja je još Morison jednom pokušao glavom i promašio gol.

Sve u svemu, zaslužena pobjeda Tottenhama koji je zahvaljujući odličnom Baleu došao do nova tri boda. Luka Modrić odigrao je vrlo dobru (cijelu) utakmicu i uz asistenciju za drugi pogodak ostvario još mnogo dobrih dodavanja i općenito bio vrlo aktivan u igri Spursa.

• Obrisan korisnik28.12.2011. u 19:25
    slažem se, lijeva strana sa Assou-Ekottom je odlična, dok mi je onaj Walker na desnoj prosječan, bolji mi je Čarli 100puta
  • Obrisan korisnik28.12.2011. u 14:56
    Ne kužim da neko govori da trebaju novog lijevog beka,meni je osobno assou-ekotto jedan od boljih bekova trenutno,to što je malo lud jbg,ali kako čovjek dijeli lopte,prekrasno jbt Assou ekotto u <3
  • Obrisan korisnik28.12.2011. u 11:59
    ne znam ja ljudi sto vi pricate,totenhem vaki naki nije za naslov.... ali ptice sa grane vide da je totenhem ove godine izgleda zrelije nego ikad,dobija ove *male* utakmice bez problema a i velike dosta dobro igraju
  • Obrisan korisnik28.12.2011. u 07:24
    Ne znam baš da li je kupnja lijevog beka nešto što Tottenham baš treba. Assou Ekotto je jako solidan i jedna konstanta u igri Tottenhama. Zadnjih par utakmica ne blista, malo zbog umora, ali daleko od toga da je loš. A na lijevoj strani Redknapp kao zamjenu forsira mladog Rosea, koji po meni i nije... [više na forumu]