I Slovačka lak zalogaj

Ivana Strahija, Zvonka Keliš • subota, 07.01.2012.

U drugom kolu Croatia cupa u Osijeku Hrvatska je upisala još jednu pobjedu, a Slovaci nisu bili našim rukometašima pretežak zalogaj. Konačnih 32:23 govori o tome, a Hrvatima ostaje tek odigrati protiv Šveđana u nedjelju.

Hrvatska - Slovačka 32:23 (19:14)

Croatia cup, 2. kolo
Osijek

Hrvatska: Marić, Duvnjak 3, Lacković 3, Kopljar, Vori 3, Gojun 1, Losert (2 obrane), Horvat 3, Batinović 1, Bičanić 2, Buntić 2, Alilović (14 obrana, 2 sedemerca), Štrlek 5, Čupić 5, Musa 1, Ninčević 3

Slovačka: Putera, Rabek 8, Kukucka 3, Tarhai, Dudaš, Hruscak 4, Valo 1, Stochl 1 (14 obrana, 1 sedmerac), Petro 2, Mazak, Mikeci 1, Duris, Urban, Szabo 1, Antl, Stranovsky 2

Isključenja: Hrvatska 4 minute, Slovačka 4 minute
Sedmerci: Hrvatska 3/4, Slovačka 1/3

U utakmicu Hrvatska kreće uz Mirka Alilovića na golu, Manuela Štrleka i Ivana Čupića na krilima, Igora Vorija na pivotu te u vanjskoj liniji Marka Kopljara, Blaženka Lackovića i Damira Bičanića na vanjskoj liniji.

Hrvatski se golman odmah razigrao, obranio je loptu na 2:1 i omogućio Bičaniću laki gol za 3:1. Opet Alilović brani na 4:2, pa Vori pogađa za 5:2. Potom golman Veszprema dobiva ovacije iz publike kad je obranio šut sa sedam metara Martina Stranovskog.

Goluža zadovoljan svima

"Danas to nije bilo loše, dečki su ispunili puno toga što sam od njih tražio. Bilo je dosta pokretljivosti, trke i polukontre. U prvom sam poluvremenu bio ljut kada smo imali +5 budući da su igrači propustili realizirati dvije ili tri polukontre. Sve u svemu bila je dobra utakmica", prokomentirao je odmah nakon susreta izbornik Slavko Goluža za HRT.

U osmoj je minuti isključen Štrlek, pa iako Lacković pogađa za 6:3, Slovaci preko vlastitog golmana Richarda Stochla, koji je iskoristio Alilovićev trenutak nepažnje, postižu pogodak za 6:4 preko cijelog terena.

To približavanje međutim nije izazvalo nervozu kod hrvatske reprezentacije, koja brzo veže tri gola i vraća se na ugodniju udaljenost. Slovaci su si raspirili nadu i na 15:11, kad je Štrlek propustio realizirati napad. Marek Mikeci pogađa za 15:12, no opet se Hrvatska vraća u bolju koncentraciju i diže na +5, s kojima se ide i na odmor (19:14). Moglo je biti i +6, no posljednji napad Bičanića ostaje nerealiziran.

U drugom poluvremenu Hrvati problema sa Slovačkim približavanjem nisu imali. Slovaci kao da su ostali bez snage, a Slavko Goluža dobio je priliku izrotirati cijeli roster i provjeriti stanje svih igrača, osim ozlijeđenih Ivana Balića i Drage Vukovića, koji su nastradali u susretu s Irancima u petak.

Raditi na komunikaciji

Do Europskog rukometnog prvenstva u Srbiji još je manje od deset dana, a izbornik Goluža smatra kako momčad još treba poraditi na međusobnoj komunikaciji: "Prije svega moramo poraditi na komunikaciji dvaju susjednih igrača. Naime, prebrzo se otvaramo prema devet metara, sve je to samo u jednom pravcu, a nema brzog povratka natrag. Trebamo poraditi i na kontaktu unutar devet metara", rekao je kamerama državne televizije.

Do ravnih deset golova prednosti Hrvatska dolazi u 53. minuti golom Jakova Gojuna, njegovom jedinim na utakmici, a potom se najbolji slovački strijelac Oliver Rabek pobrinuo da konačni rezultat ipak bude -9 za njegovu reprezentaciju.

U hrvatskim redovima najviše golova postigli su Štrlek i Čupić (po pet) uz po jedan promašaj. Alilović je obranio 14 od 34 lopte, a Venio Losert, koji je ušao u posljednjih 15 minuta, obranio je dvije lopte od njih pet. Kod Slovačke, osim Rabeka s 8/15, istaknuo se Patrik Hruscak s četiri gola.

Iako Šveđani nisu imali pravih problema s Irancima, u prvom je poluvremenu ta reprezentacija prilično dobro konkurirala iskusnim Europljanima. Šveđani su odmakli naime na 5:2, da bi ih Iranci dostigli, a držali su se na gol-dva do 15. minute, kad su Jalal Kiani i Mehdi Mosavi povezali dva gola za 9:8.

Do kraja poluvremena Šveđani su se opet odlijepili, a u drugom počeli igrati mnogo bolji rukomet, što je brzo donijelo ploda. Iranci više nisu uspjeli smanjiti razliku. Najbolji je strijelac u redovima Švedske bio Jonathan Stenbäcken (5/6), dok je kod Iranaca najviše golova upisao Sajad Nadri (5/11).

• Obrisan korisnik08.01.2012. u 12:31
    mislim da mi imamo 2 problema 1. izbornik neznam jel stvarno toliko tvrdoglav pa ne sluša ničije savjete sa strane ili je ipak samo marioneta koja mora slušati 2. direktno povezano sa 1 problemom-KOPLJAR možda je dečko ok čovjek prijatelj itd.ali jednostavno nije dovoljno obar za repku pa on se... [više na forumu]
  • Ronaldo907.01.2012. u 23:43
    ma ne treba Kopljar utrpati 10 komada svakome, to se ne ocekuje ni od laca koji je u repki 10 godina pa ne možeš ni od Kopljara,mene smetaju neke druge stvar, frajer prođe dva igraca ide sam na golmana i onda onak nekak bezvoljno dekoncentrirano puca prema golu,sve napravi dobro i onda... [više na forumu]
    Ronaldo9
  • Obrisan korisnik07.01.2012. u 23:18
    kopljar je solidan, al kao igrač od 26 godina igra peviše nekonstantno i promjenjivo, zna utrpati schauffhausenu 7 komada, pa protiv chamberya ne zabije niti jedan, ne znam mislim da je on jednostavno takav tip igrača ili sve ili ništa.
  • Obrisan korisnik07.01.2012. u 22:48
    Sutra nas ćeka donekle pravi ispit u pripremama protiv Švedske i vidjet ćemo malo bolje u kakvoj smo formi. Daleko od svega smo danas dobro izgledali, pogotovo u kontrama i na golu. Ali formu treba sada konstantno držati i dizati.
  • Obrisan korisnik07.01.2012. u 21:40
    sve je to dobro , obrana moze malo bolje , alilovic znamo da je dobar :Dali KOPLJAR ! igra non-stop i kolko zabije? NuLA! , treba Bunticu dat da igra i problem rijesen ?!