Zadar se na vrijeme probudio

Vedran Filipović • utorak, 10.01.2012.

Novu kalendarsku godinu košarkaši Zadra otvorili su slavljem 83:71 protiv Križevčana čime su im se osvetili za poraz na početku sezone.

Očekivala se pobjeda domaćih, no ona je stigla teže od očekivanog. Naime, u prvoj je četvrtini igrao samo Goran Vrbanc koji je ubacio 13 poena u tom periodu i čuvao da gosti rezultatski ne pobjegnu.

Druga četvrtina ponudila je isti scenarij, ali ovoga puta gosti su se odvojili. Buva, Gligora i Grgat tricom postavljaju 36:45 što je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor, a Pipan sigurno nije mogao biti zadovoljan onime što njegovi izabranici pružaju na parketu.

U nastavku je iz zadarske svlačionice istrčala ona momčad koja je ostvarila veliku pobjedu protiv Cibone. Zaigrali su mnogo čvršću obranu dok su u napadu Krapić, Ivanov te na koncu Delaš prisilili trenera Bujana na minutu odmora. Nažalost po goste, kola su već krenula nizbrdo, Delaš je zabio uz prekršaj te zaključio domaću seriju 16-0, a semafor je pokazivao 52:45.

Treća četvrtina zaključena je Baturovom tricom za +12, a kada je razlika dodatno narasla u posljednjih deset minuta, pitanje je bilo samo gdje će se zaustaviti. Valja izdvojiti i prve minute Karla Vragovića u zadarskom dresu. U utakmici gdje su pokazali dva lica osvojili su domaći dva boda i to ih sigurno može veseliti u ovome trenutku dok Križevci mogu žaliti za propuštenom prilikom da odvedu susret bar do egal završnice.

Najefikasniji kod Zadra bio je Vrbanc s 26 poena, a Ante Krapić i Ive Ivanov ostvarili su identičan učinak od 14 poena i devet skokova. Grgat je predstavljao enigmu za domaću obranu, postigao je 27 koševa i uzeo osam skokova, a solidni su još bili Žitko (19 p) i Buva (10 p).