Double-double Vrlike i Mrve za pobjedu

S Baldekina:Ivana Jurica • utorak, 10.01.2012.

Pobjedom su košarkaši Jollyja Jadranske banke Šibenik otvorili ovu godinu. Nastavili su seriju neporaženosti na Baldekinu u prvenstvenim utakmicama, ovog puta bolji su bili od Sonik Puntamike rezultatom 74:63. Još je to jedan korak šibenske momčadi prema željenoj Ligi za prvaka.

Jolly JBŠ – Sonik Puntamika 74:63

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 250
Suci: Dožai (Zagreb), Basarić (Split), Petrović (Zagreb)

Jolly Jadranska banka Šibenik: Josipović 5, Petani 8, Katura 5, Vlaić, Vrlika 12, Režić 2, Mrva 19, Puljko 4, Salamun 2, Gabrić, Ross 13, Gulam 4. Trener: Hrvoje Vlašić.

Sonik Puntamika: Jurlina 3, Marić 11, Čakarun 8, Pešut 17, Zagorac, Dražović 2, Glavan, Vraneš 4, Jurjević 2, Grabovac, Ramljak 11, Šarlija 5. Trener: Neven Plantak.

Skokovi: Jolly JBŠ 45, Sonik Puntamika 35
Asistencije: Jolly JBŠ 10, Sonik Puntamika 4
Izgubljene lopte: Jolly JBŠ 14, Sonik Puntamika 7
Prekršaji: Jolly JBŠ 29, Sonik Puntamika 22

Domaćini nervozno ulaze u susret, puno griješe, za razliku od Sonik Puntamike koja susret otvara vodstvom od 7:0. Vlašić je primoran pozvati time-out, ali rezultatskog učinka nije bilo. Puljko je već tada zaradio tri prekršaja, a gosti su preko, u tom periodu raspoloženog Marića došli i do 14 koševa prednosti (6:20) u devetoj minuti utakmice. Rezultatom 10:22 ušlo se u drugu četvrtinu.

I tada kreće velika serija bankara, koju su svojim ulaskom inicirali Paško Vrlika i Josip Gulam. Koševima Mrve domaćin je u 14. minuti stigao do izjednačenja (22:22), Plantakova momčad tek tada postiže prvi koš u četvrtini (jedno slobodno bacanje Šarlije), a Jolly nastavlja svoju veliku seriju od 19:1, sve do vodstva od 29:23 u 16. minuti. Sve koševe zadarske momčadi do kraja poluvremena postigao je Pešut, dok su za domaćine strijelci bili i Mrva, Režić, Petani i Josipović.

S 36:30 ušlo se u drugo poluvrijeme. Zadrani su pokušavali zaprijetiti, stalno su puhali za vratom domaćin košarkašima, ali dalje od minus dva (40:38) nisu uspjeli doći. Jolly je pri kraju četvrtine ponovno došao do okruglih deset koševa prednosti (53:43, zatim i 55:45), ali u zadnju se dionicu igre ušlo rezultatom 55:48.

Povratnik u momčad domaćina, nakon ozljede, Teo Petani tricom je otvorio zadnju četvrtinu (bila je to tek druga trica domaćina, do kraja su pogodili još jednu, dok je Sonik imao 0/13 za tri poena). Prednost od desetak koševa prednosti Vlašićeva je momčad sigurno održavala do kraja, sve do konačnih 74:63.

S 19 koševa i 13 skokova Mate Mrva bio je najefikasniji kod domaćina. Odličnu partiju odigrao je i Paško Vrlike (12 koševa, deset skokova), a kod domaćina dvoznamenkast je bio i Ross (13). U redovima Sonika 17 je koševa postigao Pešut, a po 11 Marić i Ramljak.

Šibenčani već u petak gostuju u Križevcima, dok Sonik Puntamika u Jazinama dočekuje Split.