Sinjanima "baranjski" bodovi

Mišo Gulić • utorak, 10.01.2012.

Nakon ispadanja iz Kupa, Alkar je u Baranji došao do vrlo važne prvenstvene pobjede nad Dardom i tako se ponovno uključio u utrku za jedno prvih pet mjesta koja vode u Ligu za prvaka.

Alkar je na gostovanju u Baranji, u 12. kolu A-1 lige, upisao svoju prvu ovosezonsku gostujuću pobjedu s kojom se u potpunosti iskupio svojim navijačima za nešto skromniju predstavu protiv Splita, dok domaćinima ostaje žal zbog prekida serije od tri pobjede.

Nakon početnog ispitivanja snaga i vodstva Darde od 6:5, Alkar je na krilima Gaurine i Rogića u samo dvije minute, serijom 9-0, došao do prednosti od 6-14. Nova trica raspoloženog Gaurine u sedmoj minuti Sinjane je odvela i do deset koševa viška (9:19), no potom se domaći bude te do kraja četvrtine zabijaju čak 19 koševa, naspram gostujuća tri, što im je pak omogućilo prednost od 28:22 nakon prvih deset minuta.

Obostrano loš ulazak u drugu četvrtinu rezultirao je s tek po dva koša nakon tri minute igre, no tada se ipak otvorilo pa je Darda na tricu Mirka Modrića odgovorila s pet vezanih koševa (Budimir, Meznarić) i došla do ugodnih osam koševa viška (35:27).

Baranjci su u narednim minutama uspješno održavali prednost, a potom su Sinjani pribjegli tricaškim rješenjima (ispucali ih 30 u 40 minuta), što im se ovaj put isplatilo pa su minutu prije odmora, dalekometnim ubačajem Tešije, došli do izjednačenja 43:43, da bi se na odmor otišlo s rezultatom 47:51 u korist Alkara.

Gosti su i nakon odmora nastavili s dobrom igrom te su u potpunosti preuzeli rezultatsku inicijativu, no žilavi domaćin im nije dopustio da prelome susret, a nakon ubačaja Pandurića, Budimira i Perajice semafor je ponovno pokazivao izjednačen rezultat (56:56), baš kao i nakon odigranih 30 minuta igre (62:62).

Alkar je dvjema tricama Slavka Modrića sjajno otvorio otvorio posljednju četvrtinu, no domaći su brzo odgovorili preko Budimira i Juga, međutim na polaganje Rogića i koš-faul Lozančića nisu imali jednak odgovor pa je Alkar u posljednje četiri minute ušao s prednošću od 67:73. Do kraja susreta Darda nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti Sinjanima koji su pogađali sa svih pozicija pa je utakmica zaključena slavljem Alkara od 74:84.

Najbolji pojedinci u domaćim redovima su bili Budimir s 23 te Perajica s 20 koševa (8/8 za dva), dok je goste predvodio Gaurina s 23 koša (3/3 za dva, 5/7 za tri) te pet skokova.