Zabok bez problema preko Dubrovčana

Marko Domljanović • srijeda, 11.01.2012.

Zabok je bez većih poteškoća došao do nove prvenstvene pobjede, a žrtva je ovaj put bio Dubrovnik. Gosti su ozbiljniji priključak držali samo u prvoj četvrtini, a već do poluvremena razlika je iznosila okruglih deset poena i do kraja utakmice nije prestajala rasti.

Iako su u dosadašnjem tijeku prvenstva ubilježili samo jednu pobjedu, Dubrovčani su bolje otvorili utakmicu i došli do vodstva od 2:7. Na njihovu žalost, to je domaćine natjeralo da se probude i zaigraju angažiranije pa je Zabok košem Zadravca za 12:10 sredinom četvrtine po prvi put prešao u vodstvo. Do kraja prvih deset minuta igralo se koš za koš, a Dubrovčane je u igri držao odlični Čiklić sa ukupno 11 koševa.

Ipak, u drugoj četvrtini razlika u kvaliteti počinje polako dolaziti do izražaja i domaćini košem vrlo dobrog Bubala u 17. minuti prvi put dolaze do deset koševa prednosti. Ta razlika se održala sve do poluvremena i rezultata 42:32 pa Zabok prilično mirno odlazi na odmor.

Ni u trećoj četvrtini nije bilo većih promjena u odnosu snaga. Naprotiv, Bubalo je nastavio sa odličnom utakmicom i uz pomoć Krušlina i Crnjevića doveo Zabočane po prvi put i do 20 poena viška (57:37) već u 25. minuti. Dubrovčani su samo zahvaljujući raspoloženom Čikliću izbjegli katastrofu već u ovoj dionici pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa 65:47.

Međutim, u posljednjoj četvrtini Čiklić više nije zabijao i nakon samo dvije minute igre dolaze do 73:49 i mirno privode utakmicu kraju sve do konačnih 92:65. Zaboku je ovo bila šesta prvenstvena pobjeda čime je izbio na četvrto mjesto na tablici, a Dubrovčani tako i nakon 11. kola ostaju na samo jednoj pobjedi, tri manje od pretposljednjeg Sonika.

Kod domaćina je najefikasniji bio Bubalo sa 23 koša uz savršen šut iz igre (11/11) i šest skokova. Krušlin je dodao još 15, a Zadravec 13 poena. Dubrovčane je sa 20 koševa i šest skokova predvodio Čiklić, a vrijedi još istaknuti i Diminića sa 13 koševa.