Partizan do pobjede u napetoj završnici

Iz Domžala:Simon Maljevac • srijeda, 11.01.2012.

Dvoboj 15. kola ABA lige između Heliosa i Partizana pripao je gostima iz Beograda, koji su do odlučujuće prednosti stigli u posljednjoj minuti utakmice i na kraju slavili 64:72.

Partizan je u Domžale došao bez američkog organizatora igre Acieja Lawa, s kojim su već prekinuli suradnju, a momčad Vlade Jovanovića u međuvremenu je pojačao bivši igrač Union Olimpije Davis Bertrans, koji ipak nije zaigrao u utakmici protiv Heliosa.

Impresioniranim domaćinima trebalo je više od četiri minute za prve poene, no ni Partizan nije ušao najbolje u utakmicu, tako da je prva četvrtina protekla u izjednačenoj igri s velikim brojem pogrešaka. Domaćini su se u posljednje dvije minute prve četvrtine ipak oslobodili grča i na prvi odmor otišli s prednošću 21:15, ponajviše zahvaljujući raspoloženima Pašaliću i Gayu.

Efikasna igra domaćina nastavila se i na početku druge četvrtine i Helios je nakon trice Pašalića u 12. minuti pobjegao na +9 (26:17). Helios je držao visoku prednost sve do 17. minute, a onda Partizan serijom 14:0 dolazi do vodstva i koševima odličnog Raduljice (19 poena u prvom poluvremenu) odlazi na odmor s četiri poena prednosti (35:39).

Raduljica je i u nastavku bio nerješiva zagonetka za domaće centre i Partizan je u 24. minuti pobjegao na +11 (37:48). Domaćini se nisu predavali, pogodili su nekoliko teških šuteva i do kraja treće četvrtine uspjeli smanjiti na pet poena zaostatka (50:55).

Iskusniji gosti držali su prednost i na početku posljednje dionice. Helios je košem Pašalića pet minuta prije kraja utakmice došao na 56:60, gosti su u sljedećim minutama izgubili nekoliko lopti i dozvolili domaćinima da lakim poenima Čebulara i Bubnića dvije minute i pol prije kraja dođu do poena prednosti (62:61). Partizan je ipak bolje odigrao završnicu susreta, iskusni Kecman je preuzeo odgovornost i prvo lijepo pogodio, a nakon toga i asistirao Raduljici. Gosti su 50 sekundi prije kraja poveli s pet poena prednosti, a Raduljica je košem i slobodnim bacanjem 16 sekundi prije kraja potvrdio gostujuću pobjedu Partizana 64:72.

Najbolji u redovima Partizana bio je Raduljica s 31 poenom (šut za dva poena 10/11) i osam skokova, a Kecman je dodao deset poena. Kod Heliosa Drago Pašalić je postigao 13 poena, dok su Čebular i Gay utakmicu završili s 12 poena.