Cedevita rutinski preko euroligaša

Iz Doma sportova:Edvard Burić • srijeda, 11.01.2012.

Košarkaši Cedevite vrlo su se lako obračunali s momčadi Union Olimpije pobijedivši je 93:75. Ljubljančani su se donekle držali prvih 20 minuta, a onda je momčad Dražena Anzulovića ubacila u višu brzinu i mirno privela susret kraju.

Cedevita je nakon neugodnog poraza u Podgorici u prošlom kolu gorak okus isprala pobjedom nad euroligašem iz Ljubljane. Slovenski predstavnik niti u jednom trenutku nije priprijetio domaćinu, a Cedevita je igrala upravo onoliko koliko je bilo potrebno.

Union Olimpija više nije ista momčad s početka sezone, kada je i pobijedila Cedevitu na svom parketu. Sada je to prilično limitirana ekipa, pogotovo za vrh ABA lige kojem Cedevita pripada. Ipak, ne treba biti previše kritičan prema Zmajčekima, u Domu sportova teže su stradali i neki drugi klubovi.

Olimpiji koš za 0,1 sekundu

U posljednjim sekundama utakmice svjedočili smo vrlo neobičnoj pojavi postizanja koša u vremenu manjem od jedne sekunde. Marko Car je postigao tricu za vjerovali smo konačnih 93:73. Na semaforu je pisalo 0,1 sekunda do kraja. Ipak, Dino Murič preko cijelog parketa dodaje Janu Močniku koji ubacuje loptu kroz koš. Crnogorska sudačka trojka Šutulović-Vojinović-Dragojević na opće iznenađenje priznaje koš. Ionako nije bilo važno...

Momčad Dražena Anzulovića od samog se početka nametnula i preuzela kontrolu utakmice. Bilan i Draper ubacuju 13 od Cedevitinih 23 koša u prvoj četvrtini za 23:11.

Drugih deset minuta Cedevita otvara mlako, više od dvije i pol minute ne može riješiti problem zone, a gosti iz Ljubljane to koriste i smanjuju razliku. Dolaze na 27:24 i prisiljavaju domaću klupu na minutu odmora. Poluvrijeme završava 35:28.

Treću četvrtinu Cedevita igra napadački furiozno i lomi utakmicu. Poslije 30 minuta na semaforu piše 69:48. Opačak u posljednjoj sekundi tricom diže gledatelje na noge. Do kraja su domaći mirno čuvali prednost za pobjedu 93:75.

Cedevita je imala čak šest dvoznamenkastih strijelaca, a najviše je ubacio Marko Car, 18 poena. Sa 17 koševa i 11 skokova pratio ga je vrlo raspoloženi Miro Bilan. Kod gostiju bolji od ostalih Deon Thompson s 20 koševa i pet skokova. Jaka Blažič je ubacio 15 poena.

• Gomez6912.01.2012. u 08:43
    gle, u novim pravilima čak i piše, ako je na semaforu ostalo manje od 0.3 sekunde do isteka vremena (bilo kraj četvrtine, ili kraj tekme) - koš se samo može postići iz "odbojke" - dakle samo minimalni dodir, tj. nikako da igrač drži loptu s obje ruke i izradi si šut ! - suci ili su... [više na forumu]
    Gomez69
  • Obrisan korisnik12.01.2012. u 01:17
    Treba pod hitno zaustaviti to priznavanje postignutih koševa za 0.1, 0.2, 0.6 itd. sekundi. Užas!