Veliki ulov Širokog u ledenom jezeru

Ivana Karačić • utorak, 31.01.2012.

Ni dug put iz Tel Aviva ni zaleđena dvorana Jezero u Kragujevcu nisu zaustavili košarkaše Širokog WWina u pobjedničkom zanosu. U odgođenoj utakmici 15. kola ABA lige Široki je pobijedio Radničkog 93:86. Širokobriježani su odigrali pravu ekshibiciju. Domaćin je također igrao lepršavo. Utakmica je podsjetila na neka prošla vremena kad se u košarci uživalo. Vladović, Collins, Ramljak i Pilepić zasjenili su Simona, Pavkovića i Markovića.

Trener Radničkog Miroslav Nikolić prije utakmice nije štedio komplimente na račun Širokog. Kazao je da momčad iz Hercegovine igra najbolju moguću košarku. Potvrdu je dobio na parketu. Ni u snu nije mogao sanjati da će njegova momčad protiv Širokog samo jednom na utakmici povesti, 2:0. Ostatak priče bio je na strani gostiju. Već u 5. minuti Široki je imao prednost 15:3, a gradili su je brzim poenima Jakov Vladović, Ivan Ramljak i Darko Planinić. Tri minute kasnije Široki je dosegnuo najveću prednost na utakmici 23:6 kad je krenuo šut Frana Pilepića.

U završnici prve četvrtine Miljan Pavković, koji je bio koban po Široki na prvoj utakmici na Pecari, pogodio je tricu za 16:28. A onda je došlo vrijeme "američke košarke". Počelo je veliko natjecanje u atraktivnim zakucavanjima s jedne strane Davida Simona, a s druge strane Colemana Collinsa. Teško je uistinu bilo suditi koji je od njih dvojice bio atraktivniji. No, Collins je kod Širokog ostao pomalo usamljen, dok su se u domaćem sastavu razigrali Miljan Pavković i Steven Marković, koji su šutevima vratili utakmicu u neizvjesnost.

Prednost Širokog na kraju poluvremena od samo tri poena (42:45) davala je domaćinu "krila". No, u zaleđenoj dvorani Jezero gosti su i u nastavku pokazali zašto ih košarkaški stručnjaci smatraju najugodnijim iznenađenjem lige. Jakov Vladović, čiji je nastup zbog ozljede gležnja u Tel Avivu bio upitan, održao je sat suvremene košarke Kragujevčanima. Od 24 poena Širokog u trećoj četvrtini sam ih je zabio čak petnaest. Pogađao je za tri poena, ulazio pod koš i polagao bacajući domaće igrače i publiku u očaj.

Zalihu od deset poena (59:69) na kraju treće četvrtine Široki je sačuvao u deset najatraktivnijih minuta utakmice u kojima su se pobrinuli Vladović za savršenu organizaciju igre, Collins za dodatna zakucavanja, Ramljak za skokove i blokade, a Pilepić za trice u svom stilu, sa sedam metara daljine preko bloka. Miroslav Nikolić iz očaja je tražio u minutama odmora brze prekršaje svojih igrača, ne bi li tako razbio ritam Širokog. No, to je bilo nemoguće. Ostalo mu je jedino stisnuti ruku Ivanu Veliću i poslušati kako se ori hercegovačka ganga u srcu Šumadije.

Domaći Amerikanci David Simon (21 poen i osam skokova) i Michael Scott (28 poena i četiri skoka) bili su najbolji igrači na utakmici. No, Široki je bio raznovrsniji. Jakov Vladović je prednjačio s 24 poena, četiri asistencije i četiri osvojene lopte, a pratili su ga Coleman Collins s 20 poena (pet zakucavanja) i tri skoka, Ivan Ramljak s 12 poena (četiri zakucavanja), osam skokova, tri asistencije i dvije osvojene lopte i Fran Pilepić s 15 poena (tri trice), tri asistencije i dva skoka.

Desetom pobjedom u sezoni, a petom u gostima Široki se vinuo visoko, na šesto mjesto na ljestvici. Velikim uspjehom u Kragujevcu Široki je poslao najbolju pozivnicu svojim navijačima da u nedjelju u 17 sati, kad gostuje Hemofarm iz Vršca ispune dvoranu na Pecari do posljednjeg mjesta i svojim bodrenjem ih povedu do nove pobjede.

• Obrisan korisnik01.02.2012. u 18:03
    za qbasic- siroki je mogao igrat eurocup i ove godine da htio...samo sto oni ne žele igrat jer je to ogroman trosak, ne isplati se nimalo...
  • narada10801.02.2012. u 02:39
    eto ja budala gledao Afrika Cup, zaboravio kad igra Siroki. Ajmo sad 2 poena do 4.mjesta
    narada108
  • Obrisan korisnik31.01.2012. u 23:44
    prvi put gledam siroki ove godine. super stvar im se desila u glavi, tako da su od jedne ekipe bez znacajnijih rezultata konacno promenili mentalitet koji ce se ogledati u dobrom rezultatu. nadam se da ce izboriti nastup u evrokupu sto ce jos vise uliti samopouzdanja.
  • Obrisan korisnik31.01.2012. u 23:27
    mozda malo pretjerujem, al nikad nisam gledao europsku utakmicu koja vise slici na NBA do ove utakmice.... tolko zakucavanja s obje strane, istrcanih kontri, ludih poena i sutova za 3 poena... I LOVE THIS GAME
  • Obrisan korisnik31.01.2012. u 23:05
    extra utakmica. vladović super, colins potvrđuje da je u uzlasnoj formi, pilepić standardan, a ramljak zakucaje popud amerikanaca :) idemo u eurocup