Zvezda povezala dvije pobjede

Lovro Štrbinić • utorak, 10.01.2012.

Prvi put ove sezone Crvena zvezda je upisala dvije uzastopne pobjede u regionalnoj ligi. U dvorani Železnik pala je podgorička Budućnost rezultatom 63:57, nakon veoma tvrde i nervozne utakmice.

Crvena zvezda došla je pobjedom nad ekipom Budućnosti do druge uzastopne pobjede, odnosno omjera 5-10. Već na samom početku dvoboja domaćini su, a igralo se u dvorani Železnik, stekli znatnu prednost serijom 10:0.

No, u nastavku prve četvrtine Podgoričani "hvataju konce" svoje igre i drže se na jednoznamenkastom zaostatku. Druga dionica obilježena je greškama oba sastava, a unatoč slaboj napadačkoj igri crveno-beli drže "opipljivu" prednost.

Na odmor se odlazi s osam poena prednosti za domaćine (30:22), a početkom drugog dijela prijeti centar Budućnosti Dubljević s šest uzastopnih poena. Međutim, Lešić zakucavanjem i tricom vraća beogradskom sastavu deset poena prednosti.

Uslijedila je potom gužva sredinom treće četvrtine, a nervoza se prenijela i u posljednjih deset minuta. Njoj su kumovale i neke neshvatljive odluke sudaca kojima su oštećena oba kluba.

Budućnost je serijom 13:3 iskoristila pet minuta bez koša domaćeg sastava i vratila utakmicu u potpuni egal. Igralo se tako sve do 40 sekundi prije kraja kad ključnu tricu iz kuta pogađa Omar Thomas i odvodit svoju ekipu na četiri poena prednosti. Do kraja se razlika povećala te je na semaforu po isteku 40. minute pisalo 63:57.