Subotić i Mimica spasili u produžetku

Sa Gripa:Bernard Jurišić • utorak, 10.01.2012.

Košarkašima Splita, ili da budemo precizniji Srđanu Subotiću i Ivanu Mimici, trebalo je 45 minuta da skrše otpor borbene i agresivne riječke momčadi. Tek u produžetku Split je pobijedio Kvarner, a spomenuti dvojac ukrcao je čak 63 poena...

Split - Kvarner 2010 87:82 (21:26, 39:40, 55:59, 71:71)

Split, dvorana KK Split, 300 gledatelja.
Suci: Hordov, Stojić, Mirilović

SPLIT: Subotić (36), Matić (1), Dijan, Babić (9), Markulin, Filipović, Najev (9), Reinholt, Sobin (2), Grgurević, Mimica (27), Vuković (3). Trener: Mladen Vušković

KVARNER 2010: Blajić (19), Kučan, Šimović (20), Surina (9), Juričić (9), Cinac (7), Pehar (13), Boban, Legović, Širko (5), Lipovšćak. Trener: Aramis Naglić

Dugo su košarkaši Splita plesali na rubu prvog domaćeg poraza u ovoj sezoni. Momčad Kvarnera mučila je Žute punih 45 minuta, vodila velikim dijelom susreta, imala i dvoznamenkastu prednost, ali na kraju su iskustvo i kvaliteta dvojice najboljih igrača Splita, Srđana Subotića i Ivana Mimice, spasili pobjedu splitske momčadi.

Već od otvaranja bilo je jasno da kockice u splitskoj momčadi nikako nisu dobro posložene. Agresivnost riječke momčadi mučila je Splićane, gosti su pogađali otvorene šuteve i već u prvoj četvrtini imali prednost od devet poena. U 16. minuti bilo je i najviših 26:37, a trener Vušković nikako nije uspio pronaći odgovor na igru momčadi koju je vodio Aramis Naglić.

Statistika "od oka"

U moru aljkavosti i površnosti unutar organizacije KK Split, dogodilo se i da je jedna utakmica završena bez službene statistike. Direktor Petar Škovrlj danas je imao "tehničkih problema" s programom za vođenje statistike, a s obzirom da nije u dobrim odnosima s višegodišnjom voditeljicom statistike koja je stoga odbila "uskočiti", ovo je jedina utakmica ove sezone koja nije imala netcasting, niti službenu statistiku na kraju utakmice.

Po završetku utakmice novinari su međusobno uspoređivali bilješke kako bi utvrdili točan broj poena za sve igrače, a o ostalim statističkim kategorijama moglo se samo nagađati. Direktor Škovrlj je objasnio kako će statistika biti "kasnije večeras", dodavši kako se "vodila ručno". Što god to značilo.

S obzirom da treneri na konferenciji za medije najprije vole prelistati statistiku, novinari su na dva prazna lista papira napisali "Statistika" i postavili pred Vuškovića i Naglića. Nekome je bilo duhovito, nekome tužno...

Splićane je od značajnijeg minusa spašavao tek individualni rad Subotića i Mimice, koji su do poluvremena zabili čak 35 od 39 splitskih poena. Subotić 21, Mimica 14, svi ostali Splićani četiri.

U trećoj četvrtini Splićani su za trenutak opet poveli (41:40), ali i dalje nisu pronalazili odgovor na gostujuću igru koju su vodili Blajić, Šimović i Pehar. I dalje je Splićane u priključku držao raspoloženi Subotić, koji je na kraju treće četvrtine već imao 32 poena. Kad ga je Vušković izveo na predah, Kvarner je opet orišao na prednost 53:59.

Do 33. minute Subotić i Mimica bili su jedini igrači Splita koji su postigli više od dva poena. Tada je nekoliko šuteva pogodio Najev, Blajić izgubio dvije-tri lopte u napadu, pa su Splićani u jednoj minuti serijom 9:0 otišli s 59:63 na 68:63. Činilo se da su time i prelomili utakmicu, no žilavi Riječani nisu se dali i u posljednju minutu su ušli s poenom zaostatka (70:69).

Blajić 22 sekunde prije kraja postiže koš (70:71), ali promašuje dodatno bacanje, a Peharu su nakon dohvaćene lopte u napadu dosuđeni koraci. Mimica na drugoj strani pogađa jedno bacanje za produžetak, u kojemu je baš on preuzeo glavnu ulogu.

Splitski šuter nastavio je tamo gdje je stao Subotić i s 10 poena u produžetku ipak uspio prelomiti utakmicu i donijeti devetu pobjedu Splitu. Riječani su bili blizu pobjedi na Gripama, no nisu je znali uzeti. Subotić s 36 poena i Mimica s 27 jedini su u splitskoj momčadi zaslužili prolaznu ocjenu i na svojim plećima iznijeli još jednu pobjedu Splita ove sezone.

• Obrisan korisnik12.01.2012. u 07:56
    Vujčića? Škovrlj? Tko su oni... ja ciljam na funkcije a ne ljude. Evo da ti bude malo lakše shvatit objasnit ću ti ja funkcije: - Predsjednik kluba (zvat čemo ga Tulipan) ima funkciju između ostalog: naći novce, sponzorstva, sportsku opremu, organizirati ljude i po zahtjevu struke pokušat "nabavit"... [više na forumu]
  • pikepiletina11.01.2012. u 15:26
    zato što uporno ciljaš na sportskog direktora Vujčića koji jedini može spasiti žuti brod, a najveći krivac za ovakvo stanje je dugogodišnji direktor Škovrlj koji je u najmanju ruku nesposoban, a u malo veću ruku opasan za ovaj klub. igrači su tu najmanje krivi. za početak im treba jedan ozbiljan... [više na forumu]