Cibona slavila nakon mjesec dana

Ivor Krapac • utorak, 10.01.2012.

Košarkaši Cibone prekinuli su niz od šest poraza započet u prosincu. Cibosi su u 15. kolu ABA lige bili uspješni na gostovanju u Novom Mestu, proslavivši pobjedu nad Krkom, prvu otkako se na klupu Vukova vratio Jasmin Repeša...

S jako dobro odrađenom prvom četvrtinom, koju su završili sa 17 poena prednosti (28:11), Cibonini igrači stekli su ključnu prednost na putu do 86:77 u Novom Mestu. Pobjeda nad Krkom Vukovima je bila prva nakon mjesec dana, od 9. prosinca, kada su u 11. kolu ABA lige kod kuće nadjačali Crvenu zvezdu, a uz nju su vratili optimizam u vlastite redove uoči subotnjeg ogleda s telavivskim Maccabijem u Domu Dražena Petrovića.

Za razliku od proteklog vikenda i domaćeg poraza od Radničkog, u prvom susretu po povratku Jasmina Repeše na klupu, Cibosi su u utakmicu u Novom Mestu krenuli puno bolje. U prvoj četvrtini su obavili kvalitetniji posao na oba kraja parketa, pogotovo u obrani i osobito nakon što je Repeša već u četvrtoj minuti postavio zonu, protiv koje se domaći nisu dobro snašli.

Vezane vijesti

Kako su u napadu Vukovi igrali i brzo i koncentrirano, bez izgubljene lopte u prvoj dionici, lako su dolazili do otvorenih šuteva ili prilika za poene pod košem i uz glavne napadačke uloge Barboura, Rozića i Rudeža otišli preko deset poena prednosti tri i pol minute do kraja četvrtine (20:9). S priključivanjem Sutona i Zubčića, koji je ipak zaigrao iako je bio pod upitnikom zbog ozljede skočnog zgloba, vodstvo je do prvog dvominutnog predaha naraslo na +17.

U drugoj dionici Cibosi su dvaput imali i 19 razlike, 30:11 i 37:18, no završnica prvog poluvremena pripala je domaćima, kojima je tada krenuo vanjski šut. Uz trice tek pristiglog Nissima, Dragića, Hansbrougha i Balažiča, do 15-minutnog predaha u svlačionicama smanjili su na 45:32.

Po povratku na parket u drugom poluvremenu, Krka je vrlo brzo stigla i do samo osam poena zaostatka (45:37), ali do kraja treće četvrtine Cibosi nisu dopustili da domaći priđu još bliže. Sve do završnice tog perioda igre, na semaforu je stajalo desetak razlike, da bi Zubčić tricom donio Vukovima ugodnijih 62:47 na ulasku u posljednjih deset minuta.

Završni dio posla Cibona je odradila u posljednjoj četvrtini, u kojoj su im domaći u jednom trenutku priprijetili približivši se ispod deset razlike, poenima Jure Lalića za 67:59 u 34. minuti. No, u ostatku utakmice je stvari u svoje ruke u napadu preuzeo Barbour, koji je od 35. minute do kraja susreta ubilježio osam poena, a uz pomoć Kusa, koji je u tom razdoblju upisao svih svojih pet poena, pobjeda Vukova više nije bila ugrožena.

Na putu do gostujućeg slavlja bez previše komplikacija Cibose je vodio Barbour, koji je ubilježio 22 poena uz odličan šut iz igre (8/9) i 5/6 iz slobodnih bacanja. Marin Rozić i Damjan Rudež pridružili su se s po 12 poena, Rozić i s osam skokova.

Najefikasniji Krkin igrač bio je nedavno pristigli američki šuter Ben Hansbrough (16 poena, 4/7 za tricu). Jure Balažič istaknuo se s 13 poena i šest skokova, a Zoran Dragić i donedavni Cibonin centar Jure Lalić dodali su po 11 poena, Dragić i sedam skokova.

• Obrisan korisnik11.01.2012. u 15:20
    fala kur.u! bilo vam je i vrijeme. a sad slijedi težak poraz od maccabia.
  • Obrisan korisnik11.01.2012. u 03:27
    u subotu svi na utakmicu pružiti podršku našoj Ciboni!! Cibona- Maccabi 18 sati Draženov dom! HEJA HEJA CIBOSI!
  • Obrisan korisnik11.01.2012. u 00:44
    ma nije moguce??fala ti boze...ko bi reko da ovaj barbour cak i znas nesto hahah...nadam se da je ova prekretnica i da bu to sad bolje zgledalo kolko je to moguce sa ovim rosterom
  • Obrisan korisnik10.01.2012. u 22:05
    fala bogu da su napokon pobjedili. bas su me razveselili. sad samo treba nastavit tako! heja heja cibosi!
  • Obrisan korisnik10.01.2012. u 21:48
    Napokon...a sada ući u jednu seriju pobjeda.:)