Vedran Filipović • subota, 21.01.2012.

U prvim utakmicama 19. kola talijanske Serie A Juventus je u nastavku slomio otpor Atalante dok je Roma "razmontirala" Cesenu već u prvih deset minuta...

Roma je na Olimpicu razbila Cesenu, a upitnici oko pobjednika nestali su već nakon deset minuta susreta. Već u prvoj minuti Lamela je iskoristio grešku gostujuće obrane, sjajno petom ostavio loptu za Tottija koji pogađa bliži kut Antoniolija.

Sedam minuta čekalo se na drugi pogodak za koji je opet zaslužen isti dvojac u istim ulogama. Mladi je Argentinac precizno ubacio za neuništivog ljubitelja navijača Vučice koji ovoga puta iz voleja lijepo trese mrežu iz pomalo dvojbene situacije. Tek nekoliko trenutaka kasnije Totti dodaje Grecu koji prizemnom loptom na petercu pronalazi Borinija za 3:0.

Nakon tog blitzkriega domaćih utakmica je uplovila u mirne vode, a gosti su dvaput jedva spašavali "živu glavu". Drugo poluvrijeme bilo je bolje za Cesenu, u 58. Candreva je lijepom dugom loptom prevario obranu Rome, savršeno poslužio Edera koji vara Stekelenburga te loptu gura u praznu mrežu.

Pobjedu Rimljana potvrdili su Juan u 62. iz blizine te Miralem Pjanić udarcem s desetak metara u 70. minuti. Momci Luisa Enriquea s ova su se tri boda popeli na šesto mjesto čime su, barem nakratko, prestigli Hamšika i društvo dok Cesenu čeka teška borba za opstanak u najelitnijem talijanskom nogometnom klupskom natjecanju.

Juventus je bitku za scudetto nastavio u Bergamu gdje su za pobjedu bila dovoljna dva pogotka u drugom poluvremenu.

Mogla je Stara Dama povesti nakon 11 minuta igre, ali Andrea Barzagli pogodio je stativu umjesto mreže Consiglija. Gosti su, kako se to voli reći, imali "više od igre", no nisu nalazili načina kako otključati Atalantinu bravu. Pokušavali su De Ceglie, Pepe, Vučinić, a najbliže je pogotku bio Arturo Vidal u 42. kada je lopta drugi put na susretu odsjela na okviru domaćeg gola.

Ipak, dobra igra Bianconera dala je ploda u 55. minuti. Andrea Pirlo je fantastičnom dijagonalom pronašao Lichtsteinera koji glavom pogađa domaću mrežu. Nakon primljenog pogotka Atalanta se malo trgnula, Denis je bio najopasniji po Buffona.

U 82. minuti tri boda Conteovoj squadri donio je Emanuele Giaccherini na asistenciju Luce Marronea. Juve je ovom pobjedom pobjegao Milanu na četiri boda prednosti, no Rossoneri, kao i ostali pretendenti na naslov, imaju sutra za odigrati svoje utakmice.

• Obrisan korisnik22.01.2012. u 01:14
    Ne može se reći da je atraktivna, vjerojatno nije ni najjača u Europi, ali zanimljiva definitivno jest. Serie A.
  • Obrisan korisnik22.01.2012. u 00:27
    ne znaš koja asistencija bolja; pirlo ili marrone...odlična utakmica i naravno pobjeda voljene stare dame...FORZA JUVE!!!!!!!!!!
  • Obrisan korisnik22.01.2012. u 00:23
    mladi luca marrone rijetko dobiva prilike...a kad dobije uvijek se odlicno pokaze...u ovoj tekmi se fantasticno asistirao giaccherinija...mislim da bi trebao dobivat puno vise prilika....