Milan i Udinese nastavili s pobjedama

Vedran Filipović • nedjelja, 22.01.2012.

19. kolo talijanske Serie A nije ponudilo veća iznenađenja. Milan i Udinese prilično su lako slavili protiv svojih protivnika, Napoli je razočarao svoje navijače dok je Di Michelle osigurao bod Lecceu u posljednjim trenucima susreta.

Milan je s 3:0 slavio u Novari te nastavio mrtvu trku za scudettom s Juventusom. Nakon poraza u gradskom derbiju, u početni sastav Rossonera vratio se Robinho koji je zamijenio Pata, ali Novara je odolijevala gostujućim napadima cijelo prvo poluvrijeme.

Ipak, terenska nadmoć Allegrijeve squadre došla je do izražaja u nastavku. Ambrosini je u 57. minuti uposlio Ibrahimovića koji je otključao domaću bravu na stadionu Silvio Paola. El Shaarawy zamijenio je Antoninija na odmoru, a u 74. je asistirao Robinhu koji povećava vodstvo na 2:0.

Pobjedu i tri boda momčadi sa San Sira potvrdio je svojim drugim pogotkom švedski napadač balkanskih korijena. Juventus je i dalje na vrhu Serie A, no Milan neprestano puše za vratom.

Pravi vatromet golova vidjeli su gledatelji na Renzo Barberi gdje je Palermo svladao Genou s čak 5:3. Gosti su poveli preko Palacija, a u 26. minuti izjednačio je Igor Budan nakon lijepog ubačaja Fabrizija Miccolija. Nogometaši u ružičastim dresovima imali su veći posjed lopte, bolje prilike te je njihova dobra igra dala ploda.

U 37. ubacio je Josip Iličić, a Silvestre se naklonio u šesnaestercu za 2:1. Samo pet minuta kasnije ponovno je Miccoli asistent, ovoga puta za natrčalog Mantovanija na drugoj vratnici. S 3:1 se otišlo na odmor, a još četiri pogotka pala su u nastavku.

Palacio je realizirao najstrožu kaznu u 59. minuti, no 15 minuta prije kraja pitanje pobjednika bilo je odlučeno. Bivši hrvatski reprezentativac uzvratio je Miccoliju za asistenciju iz prvog dijela te mu omogućio prvi pogodak na ovome susretu. Do kraja su se u strijelce još upisali Migliaccio s jedne, te Boško Janković s druge strane.

Udinese je na svom Friuliju minimalno svladao Cataniju koja je počasni pogodak postigla iz jedanaesterca u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Zebrette je razveselio Pablo Armero na dodavanje Isle u 20. minuti, a kakva bi to utakmica Udinesea bila da se u strijelce ne upiše Antonio di Natale koji je u 53. zatresao mrežu Campagnola.

Napoli je u Bergamo "posijao" nove bodove, no na koncu mogu biti sretni i s tim jednim. Calaio je u 67. iskoristio dobro dodavanje Vergassole te matirao De Sanctisa, a Mazzarrija je spasio Goran Pandev pogotkom u 86. minuti.

Cagliari i Fiorentina odigrali su remi bez pogodaka dok je u podjeli bodova Leccea i Chieva Paloschi s dva pogotka do 24. minute doveo goste iz Verone na prag pobjede. Ipak, Esposito u 30. te David di Michele u drugoj minuti sudačke nadoknade donose vrijedan bod Giallorossima.

Derbi kola igraju Inter i Lazio večeras s početkom u 20:45.