Inter 2:1 Lazio
Lazio

Inter preokretom preskočio Lazio

Vedran Filipović • nedjelja, 22.01.2012.

Gol Rocchija poništili su Milito i Pazzini te donijeli Interu osmu uzastopnu pobjedu. Ranierijevi nogometaši sada su četvrti na prvoligaškoj tablici s tri boda iza Udinesea.

Claudio Ranieri nije mnogo mijenjao postavu u odnosu na onu koja je prošlog vikenda svladala gradske rivale, tek je Chivu zauzeo mjesto lijevog beka, Nagatomo je prebačen na desni bok ispred Maicona dok je Javier Zanetti zauzeo mjesto u sredini terena umjesto Thiaga Motte. Edoardo Reja je na San Siro istrčao s Hernanesom iza dvojice isturenih napadača - Klosea i Rocchija.

Prvi su zaprijetili domaći, Ricardo Alvarez oprobao je svoj udarac iz daljine u 12. minuti, no lopta je otišla preko gola. Tek nekoliko trenutaka poslije trese se vratnica Julija Cesara, zamalo je neprecizan bio Rocchi. No, iskupio se nešto kasnije...

Vezane vijesti

Igrala se 30. minuta kada je talijanski napadač lijepo pogodio suprotni kut domaćega gola kroz noge Lucija. Nije se nakon toga prilično mlaka igra popravila, Alvarez je ponovno bio neprecizan u 37. Ipak, minutu prije kraja poluvremena Nerazzurri su došli do poravnanja.

Milito je odigrao sjajan dupli pas s Alvarezom te smjestio loptu iza Marchettija. Domaći strateg u nastavak susreta ušao je s dvojicom svježih igrača, Sneijder je zamijenio mladog Argentinca koji igra na njegovoj poziciji dok je Nigerijac Obi istrčao umjesto Chivua. Mijenjao je i gostujući trener, Matuzalem je ušao umjesto Hernanesa.

Inter je bolje krenuo u drugo poluvrijeme, nakon deset minuta neprecizan je bio Maicon dok je vratar Lazija bio na pravom mjestu nakon udarca Giampaola Pazzinija. Ali, kad nije mogao Inter, Lazio si je praktički sam dao gol u 63. minuti. Lucio je glavom na centru očistio jednu dugu loptu, obrana gostiju je zaspala i propustila talijanskog napadača u Interovoj majici oči u oči s Marchettijem.

Pazzo takve prilike ne propušta, laganim lobom okrunio je preokret Nerazzurra. Mogli su Biancocelesti poravnati odmah u sljedećem napadu, no Klose je promašio veliku priliku. Igra se u potpunosti rasplamsala, nekoliko trenutaka kasnije gostujući je vratar jedva izvukao udarac Sneijdera ispod prečke. Brzo je reagirao Ranieri ne bi li spasio svoju osmu uzastopnu pobjedu, ako se računa i kup susret protiv Genoe.

Faraoni je zamijenio Il Principea u 72. minuti dok je Lazio sve više i više uzeo loptu u svoj posjed i pleo mrežu oko domaćega gola. Nažalost po njih, nisu uspjeli ozbiljnije priprijetiti Cesaru te su tri boda ostala na Giuseppe Meazzi. Ovom je pobjedom Inter preskočio Lazio na ljestvici Serie A i sada zauzima četvrto mjesto.

• Obrisan korisnik23.01.2012. u 17:30
    Torente, Liga je preslaba? Prvi put to čujem. Šta je onda primera recimo u kojoj 2 kluba igraju zapaženu ulogu? Napoli, Lazio, Udinese, Roma pa i Palermo - na takvim tekmama i favoriti gube bodove. Puno je jakih ekipa koje mogu uzeti pokoji bod velikima. Problem intera nije da nitko od vodećih neće... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.01.2012. u 13:52
    Ronaldo9 pitaj nekog golmana osjeća li se isto kad neki dobaršut obrani ili kad napadač promaši okvir gola pa onda komentiraj
  • Obrisan korisnik23.01.2012. u 11:47
    oho nerauzuri se vracaju,kad oni krenu nezaustavljivi su ako vam treba dokaz onda pogledajte te i sami d aje samo inter osvajao svaki naslov sve do *jucer*
  • Obrisan korisnik23.01.2012. u 07:51
    Onaj lob je bio sve samo ne lagan. Šteta što je liga preslaba, Inter jednostavno neće imati gdje nadoknaditi 5-6 bodova za Milanom i Juventusom.. Pogotovo zbog toga što Interova serija traje predugo, negdi će bez veze odigrat X, pogotovo s obzirom na Ligu prvaka koja uskoro kreće..
  • Obrisan korisnik22.01.2012. u 23:45
    da si pogleda utakmicu pa pročita tekst s razumijevanjem (teško,ali aj), možda bi razumio šta san napisa...možda! Ovako...bravo stari, tako je!!!