Atletico i Getafe sigurni kao gosti

Ante Dubravac • subota, 21.01.2012.

Nakon El Clasica u Kupu kralja španjolsko nogometno prvenstvo nastavljeno je odigravanjem odgođenog prvog kola. Espanyol kao domaćin nije imao problema protiv Granade dok su na gostovanjima slavili Getafe i Atletico Madrid.

Devetoplasirana momčad Primere Espanyol na svom je Cornella - El Pratu dočekala Granadu i došao do očekivana tri boda. Svoju dominaciju u prvom dijelu Espanyol je okrunio nakon kornera u 26. minuti kada Thievy asistira za Raula Baenu koji zabija za 1:0. Kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk u prvih 45 minuta domaćini povećavaju vodstvo. Joan Verdu sigurno je realizirao najstrožu kaznu za miran odlazak na odmor. Konačnih 3:0 u 81. minuti postavlja Rui Fonte koji se najbolje snalazi u gostujućem šesnaestercu nakon što se lopta odbila od vratnice.

Racing Santander je porazom od Getafea prekinuo svoj ovosezonski niz da kada na domaćem terenu povedu na kraju ne gube susret. Utakmica je dobro počela za Racing koji već u 14. minuti preko Cristiana Stuanija dolazi u vodstvo. Međutim 12 minuta kasnije Gavilan vraća stvari na početak. Pobjedu Getafeu u 83. minuti donosi Miku. S nova tri boda gosti su se učvrstili u sredini tablice dok domaćine čeka teška borba pri dnu.

Nakon što su u prošlom kolu napravili iznenađenje i slavili na Mestalli protiv Valencije nogometaši Real Sociedada su na svom stadionu dočekali Atletico Madrid. S tri pogotka Falcaa te jednim Adriana gosti su došli do vrijedne pobjede.

Već u drugoj minuti šok za sve domaće navijače. Nakon što je lopta pogodila Demidova u ruku sudac pokazuje na bijelu točku, a najstrožu kaznu u svoj deseti prvenstveni pogodak pretvara Falcao. Prvu priliku domaćini imaju u 20. minuti, ali udarac Imanola Agirretxea odlazi malo pokraj lijeve stative. U 26. minuti iz slobodnog udarca prijeti Gorka Elustondo, ali taj udarac sigurno hvata Courtois.

Kako je počelo prvo tako je nastavljeno i drugo poluvrijeme. U 47. minuti lijepu akciju gostiju završava Adrian koji iz drugog pokušaja iz blizine zabija za vodstvo 2:0. U nastavku susreta domaćini kontroliraju loptu dok su se gosti uglavnom orijentirali na protunapade. U 68. minuti Elustondo još jednom pokušava iz slobodnog udarca. Sedam minuta prije kraja još jedan brzi napad Atletica lijepim lobom završava Falcao za 3:0. Svoj Hat-trick Kolumbijac je zaključio u prvoj minuti sudačke nadoknade kada koristi asistenciju Kokea.