Bojan Meštrović • nedjelja, 22.01.2012.

Katalonci su u ranijoj utakmici slavili rezultatom 4:1 nakon slabijeg prvog poluvremena, a isto je u kasnijem terminu ponovio i madridski Real. Ronaldo je u utakmici realizirao dva jedanaesterca i ponovno prestigao Messija na ljestvici strijelaca.

Nakon poraza od Barcelone u Kupu kralja, od Reala se očekivala uvjerljiva ligaška pobjeda nad Bilbaom. Igra nije bila sjajna, ali ono što se pamti su bodovi osvojeni zahvaljujući golovima Ronalda i Callejona u drugom poluvremenu.

Od početka utakmice osjetio se izostanak Pepea, a obrana Madriđana na čelu s Varaneom i Ramosom nije ulijevala previše povjerenja. Poslije uvodnog ispitivanja snaga, prvu priliku na utakmici imao je Ronaldo u 11. minuti, ali nije uspio pogoditi iz slobodnjaka s udaljenosti od 25 metara.

Nakon jednog od neuspješnih napada Reala, gosti su odigrali sjajnu kontru koju je započeo vratar Iraizoz, a desetak sekundi poslije, na asistenciju Javiera Martineza završio Fernando Llorente, matiravši Casillasa udarcem iz voleja u 13. minuti. Mogla je situacija ubrzo biti i gora za Kraljeve da se De Marcos bolje snašao u 19. minuti, kada je Realova jedinica Herrerin udarac odbila točno do usamljenog veznjaka Bilbaa.

Ipak, nije se dugo čekalo na odgovor Mourinhovih trupa. U 25. minuti poslije nekoliko dodavanja ispred šesnaesterca gostiju, Marcelo i Benzema odigravaju dupli pas, a prvospomenuti sam izlazi pred Iraizoza i lagano izjednačuje rezultat.

Prije odmora, obje ekipe su imale još po jednu priliku za vodstvo. Prvo je Benzema mogao zabiti poslije kornera, ali je s nekoliko metara pucao ravno u gostujućeg vratara, a na drugoj strani se Llorente ponovno našao oči u oči s Casillasom, ali lopta mu je prešla preko noge i završila u gol-autu. Kraljevi u prvom poluvremenu nisu bili bolji od gostiju niti u jednom segmentu igre te se zasluženo na odmor otišlo s izjednačenim rezultatom.

Penali odlučili susret

Nakon trideset sekundi drugog poluvremena Kaka je srušen u šesnaestercu, a sudac je pokazao na bijelu točku. Cristiano Ronaldo uzeo je stvar u svoje ruke i pogodio u same rašlje za vodstvo Reala 2:1 i svoj 22. gol u sezoni, čime se izjednačio s Messijem na vrhu ljestvice strijelaca.

Ubrzo je Portugalac dobio priliku da ponovno povede u dvoboju s Messijem, a istu je lagano iskoristio. U 66. minuti De Marcos je kao posljednji igrač u obrani srušio Özila, za što je dobio crveni karton, a dosuđen je i novi jedanaesterac za domaću momčad, iz kojeg je Ronaldo još jednom bio precizan.

Napadi domaćih nastavili su se do kraja utakmice. U 76. minuti Higuain je pogodio stativu, a deset minuta kasnije bolje je prošao u ulozi asistenta. Naime, izbacio je Argentinac Callejona u situaciju jedan na jedan, a ovaj je priliku izvrsno iskoristio i zabio za konačnih 4:1.

Levante prosuo bodove

Četvrtoplasirani Levante je propustio priliku da se približi gradskom rivalu Valenciji na samo dva boda zaostatka. Ugostili su momci iz predgrađa Zaragozu, koja je uvjerljivo zadnja na tablici, a to je samo razlog više zbog kojeg mogu žaliti za pobjedom. Gosti su pružili odličan otpor, uspjeli zaustaviti napadača Konea i sačuvati mrežu netaknutom.