Bojan Meštrović • nedjelja, 22.01.2012.

Nakon velike pobjede nad Realom u Kupu kralja, Barca je odigrala još jednu odličnu utakmicu. U prvih pol sata igre Malaga je bila dostojan protivnik, ali tada je na scenu stupio Leo Messi i zabio svoj četvrti ovosezonski hat-trick u Primeri.

Barcelona je u utakmicu ušla u nešto izmijenjenom sastavu s Thiagom i Adrianom u igri umjesto standardnih Xavija i Fabregasa. U početnim minutama prvaci su nametnuli svoju prepoznatljivu trokut igru, a prvi je zaprijetio argentinski čarobnjak Leo Messi, koji je u osmoj minuti prošao dvojicu domaćih braniča i s vrha šesnaesterca zapucao prema golu Malage, no obrana je ipak uspjela blokirati njegov udarac.

Iniesti ovacije

Andres Iniesta je još jednom odigrao odličnu utakmicu, prije nego je zamijenjen u 73. minuti. U trenucima dok je izlazio s terena, svi gledatelji na stadionu su ustali i zapljeskali jednom od najboljih igrača svijeta.

Da bi Katalonci mogli imati problema u današnjoj utakmici dao je nagovijestiti Isco u 15. minuti kada je fenomenalno pucao s 25 metara u same rašlje Valdesova gola i prisilio Barcinog čuvara mreže na jednako kvalitetnu intervenciju. Lopta je odbijena u korner, nakon kojeg Valdes još dvaput odlično brani udarce istog igrača sa samo nekoliko metara.

Na novu izglednu priliku Barce moralo se pričekati do 30. minute kada su Messi i Abidal ponovili akciju kojom su sredinom tjedna srušili madridski Real. Ovog puta Francuz se nije najbolje snašao te se Malaga uspjela obraniti. Domaćini su pokušali iznenaditi Blaugranu i brzo odigrali kontru. Eliseu je prošao po krilu i ubacio Ruudu van Nistelrooyu na pet metara, ali legendarni Nizozemac je bio za pola koraka prekratak. Dvije minute kasnije Malagi su se osvetile neiskorištene prilike. Iniesta je loptu poslao na krilo, Adriano ubacio, a najviši u skoku bio Messi, koji je s desetak metara glavom svladao Caballera za 0:1.

Furiozna Barca u drugom poluvremenu

Prvaci Europe su furiozno otvorili drugo poluvrijeme i krenuli u razbijanje domaćina, samo tri minute su im bile potrebne za udvostručenje vodstva. Vratar Malage je sjajno obranio dva udarca Thiaga, ali nakon druge obrane na odbijanac je naletio Alexis Sanchez i s pet metara lagano zakucao loptu u mrežu.

Drugi gol na utakmici, odnosno 21. u prvenstvu, postigao je trostruki uzastopni najbolji igrač svijeta u 51. minuti. Primio je Messi loptu na tridesetak metara, prošetao se kroz obranu Malage i pokraj Caballera poentirao za 0:3.

Guardiola je nakon trećeg gola odlučio usporiti igru i odmoriti neke od svojih zvijezda za uzvratni susret Kupa kralja protiv Reala koji Barcu očekuje u srijedu. Messi je ipak ostao na terenu i u 74. minuti umalo došao do trećeg pogotka. Pucao je iz slobodnjaka s dvadeset metara, a lopta se od prečke odbila ravno na gol crtu, nakon čega ju je Cabellero odbio u korner.

Messi je ipak uspio dočekati svoj četvrti hat-trick u sezoni. Deset minuta prije kraja utakmice na sredini igrališta je osvojio loptu u duelu s Demichelisom, sjurio se prema domaćim vratima i zabio novi gol za Barcelonu. Malaga je u 85. minuti ublažila poraz pogotkom Rondona, koji je natrčao na loptu nakon što je Valdes obranio udarac Eliseua te zabio svoj treći ovosezonski pogodak. Barca se pobjedom približila Realu na samo dva boda, ali Madriđani imaju priliku vratiti prednost u utakmici protiv Bilbaa kasnije večeras.

Mallorci važna pobjeda

Mallorca je u ranijoj utakmici slavila na gostovanju protiv Rayo Vallecana i pobjedom se odmaknula od zone ispadanja te bodovno izjednačila s današnjim protivnikom. Obje ekipe sada imaju 22 boda, četiri više od Gijona na 18. mjestu. Utakmicu je riješio pogodak glavom Ivana Ramisa na asistenciju Gonzala Castra u 57. minuti.

Rayo je pokušavao izjednačiti uglavnom preko Andrije Delibašića, ali on je u nekoliko navrata bio neprecizan. Victor Casadesus je u posljednjoj minuti sudačke nadoknade imao priliku udvostručiti vodstvo gostiju, ali nakon dugog sprinta je ostao bez snage te je njegov udarac otišao preko gola. Mallorca je ovom pobjedom prekinula niz Raya od tri uzastopna slavlja.

• Obrisan korisnik23.01.2012. u 17:02
    još uvijek ne razumijem zašto ne promijene ime kluba iz barcelone u messilonu -.-
  • Obrisan korisnik23.01.2012. u 09:51
    tako je moji dragi decaci vrh je vrh aq to je jedan jedini ikada leoooo mesi
  • Obrisan korisnik22.01.2012. u 23:24
    Njegov treći gol je bio fenomenalan. Golman je (tako mi izgleda) već mislio da je lopta otišla u gol-aut, gotovo... a onda lagano kopačkom potkopa i pošalje u gol.  Fenomenalno!
  • Obrisan korisnik22.01.2012. u 23:23
  • Obrisan korisnik22.01.2012. u 21:46
    kakav je majstor ovaj messi,forma mu ne opada ni centimetramstalno covjek igra dobro