Primera División, 1. kolo, 23.01.2012, 21:00 h
Villarreal 3:0 Sporting Gijón
Sporting Gijón

Blitz-krieg Villarreala protiv Sportinga

Ante Dubravac • ponedjeljak, 23.01.2012.

U posljednjem susretu odgođenog prvog kola španjolskog nogometnog prvenstva Villarreal je na svom stadionu dočekao Sporting i slavio rezultatom 3:0. Hrvatski reprezentativac Mate Bilić u igri je proveo posljednjih dvadesetak minuta, ali bez zapaženijeg učinka.

VILLARREAL - SPORTING GIJÓN 3:0 (0:0)

Villarreal, Stadion - El Madrigal
Sudac: Alfonso Alvarez Izquierdo
Strijelci: Ruben 57', Valero 59', Soriano 90'

Villarreal: Lopez, Oriol, Musacchio, Rodriguez, Angel, Valero, Bruno, Senna (od 89. Marchena), Cani (od 70. Castellani), Joselu (od 78. Camunas) i Ruben.

Sporting Gijón: Juan Pablo, Canella, Gregory, Botia, Lora, Cases, Eguren (od 61. Rivera), Castro (od 68. Bilić), De las Cuevas, Novo (od 62. Trejo) i Barral.

U derbiju začelja na El Madrigalu Jose Molina je u svojoj trećoj utakmici na klupi Villarreala došao do prve pobjede čime je Žuta podmornica preskočila Sporting iz Gijóna na prvenstvenoj tablici.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga prvu ozbiljniju priliku gledatelji su vidjeli u 20. minuti kada se nakon kornera stvorila velika gužva u gostujućem šesnaestercu, ali ipak obrana Sportinga sprječava domaćina da dođe u vodstvo. Osam minuta kasnije na drugoj strani pokušava Nacho Novo čiji udarac bez problema zaustavlja Diego Lopez.

U 32. minuti u razmaku od tridesetak sekundi svoj udarac dva puta testira Cani, ali bez rezultatske promijene. U 37. minuti Lora neoprezno gubi loptu pa se Borja Valero iznenada nalazi sam pred gostujućim vratarom, ali u posljednji trenutak njegov udarac završava u bloku. Dvije minute prije poluvremena iz daljine pokušava Valero, međutim udarac odlazi malo pokraj lijeve stative pa se na odmor otišlo s početnih 0:0 uz igru koja sigurno neće dugo ostati u pamćenju navijača obje momčadi.

U 57. minuti domaćini napokon dolaze u vodstvo. Dugo se Marco Ruben borio s domaćom obranom i kada se činilo da je sve izgubljeno Ruben se sretno i spretno oslobađa čuvara i smireno pogađa za 1:0. Već u idućem napadu s više od dvadeset metara Valero neobranjivo pogađa lijevi kut gostujućeg gola za veliku prednost od 2:0.

U 68. minuti gostujući strateg u igru uvodi Matu Bilića, a teren napušta Castro. 15 minuta prije kraja susreta Ruben uspješno bježi obrani gostiju, vara vratara, ali gostujuća obrana izbacuje loptu s crte. Kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk lopta je došla do Bruna Soriana koji prekrasnim udarcem pogađa za 3:0. U idućem kolu Villarreal dočekuje Barcelonu dok će Sporting gostovati kod Real Sociedada.