Primera División, 1. kolo, 21.01.2012, 22:00 h
Real Betis
Real Betis 1:1 Sevilla
Sevilla

Ante Dubravac • subota, 21.01.2012.

U posljednjoj utakmici subotnjeg rasporeda Primere nakon gotovo tri godine gradski derbi na stadionu Benito Villamarin odigrali su Betis i Sevilla. Unatoč tome što su domaćini vodili te posljednjih 20 minuta imali igrača više gosti su ipak osvojili jedan bod.

BETIS - SEVILLA 1:1 (1:1)

Sevilla, Stadion - Benito Villamarin
Sudac: Carlos Velasco Carballo
Strijelci: Etxebarria 26' / Negredo 41'

Betis: Casto, Perez, Dorado, Canas, Isidoro, Montero (od 60' Pozuelo), Iriney, Etxebarria (od 84' Molina), Juanma (od 70' Sevilla), Santa Cruz i Castro.

Sevilla: Varas, Navarro, Spahić, Fazio, Coke, Trochowski (od 60' Rakitić), Medel, Luna (od 72' Caceres), Reyes, Navas i Negredo (od 83' Ibusuki).

U bitku za Andaluziju nogometaši Betisa su ušli s tri uzastopne domaće pobjede dok je Sevilla u posljednje četiri utakmice osvojila samo jedan bod.

Već u trećoj minuti velika prilika za Sevillu. Spahić dugom loptom pronalazi Alvara Negreda koji izlazi sam pred domaćeg vratara, ali na kraju lopta odlazi malo preko gola. Sevilla je bolje ušla u susret pa u devetoj minuti iz daljine pokušava Jesus Navas. U 21. minuti Dorado u posljednji trenutak blokira udarac Medel čime sprječava velike nevolje za svog vratara.

Tri minute kasnije iz kontre prijete i domaćini, ali udarac Jeffersona Montera odlazi pokraj lijeve stative. U 26. minuti stadion Benito Villamarin je eksplodirao. Benat Etxebarria odlično izvodi slobodan udarac te preko živog zida zabija za vodstvo domaćina od 1:0.

U 31. minuti još jedna odlična prilika za Sevillu. Manuel Luna je išao oči u oči s domaćim vratarom, ali Casto i ovaj put uzlazi kao pobjednik. Poslije kornera u 39. minuti najviši u skoku je Federico Fazio, međutim Casto odbija u novi udarac iz kuta. Bolju igru Sevilla je kapitalizirala u 41. minuti. Navas je prošao po desnoj strani i uputio centaršut na koji najbolje reagira Negredo i glavom zabija za 1:1.

U nastavak susreta oba trenera su ušla s istim igračima koji su počeli utakmicu, a prvu priliku u 50. minuti ima Castro čiji udarac brani Varas a odbijenu loptu Montero šalje preko gola. Poslije 15 minuta igre u nastavku gostujući trener radi prvu izmjenu te u igru ulazi hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

U 67. minuti gužva u gostujućem šesnaestercu međutim udarac Canasa nije bio opasan. Dvije minute kasnije Fazio ruši Santa Cruza, a sudac mu pokazuje drugi žuti, isključujući crveni karton. Osam minuta prije kraja susreta s ruba šesnaesterca pokušava Etxebarria čiji udarac ipak blokira Spahić.

Do kraja susreta Betis je pokušavao iskoristiti brojčanu prednost, ali obrana Seville je bez većih problema izdržala sve napade. U idućem kolu Betis će opet na svom stadionu dočekati Granadu dok Sevilla gostuje kod Malage.