Koprani čekaju kiks Metalurga

Igor Šestak • nedjelja, 26.02.2012.

U subotu navečer još su četiri momčadi završile grupnu fazu rukometne Lige prvaka. U skupini A u kojoj se natječe i Zagreb Croatia Osiguranje igrali su Chambery i Bosna dok je u skupini C Cimos iz Kopra ugostio rumunjsku Constantu.

Cimos Koper – Constanta 28:24 (9:14)

U utakmici koja im rezultatski nije ništa značila, prvaci Rumunjske su prilično namučili Cimos iz Kopra. Ipak, pobjedom 28:24, slovenska momčad preuzela je drugo mjesto u skupini C koje bi im donijelo nešto slabijeg protivnika u osmini finala. Hoće li tu i ostati ovisi o sutrašnjoj utakmici Metalurga i Hamburga. Kopru je za drugo mjesto potreban poraz Metalurga. Constanta je devetim porazom u deset utakmica ostala posljednja momčad u skupini te završava ovogodišnje natjecanje u Ligi prvaka.

Koprani su loše ušli u utakmicu. Constanta je povela 4:0 i vrlo dobrom igrom uspijevala održati stečenu prednost. Slovenci se nisu uspjeli približiti, a do poluvremena su postigli samo devet golova. U nastavku su domaći ipak zaigrali nešto bolje i prvo smanjili prednost Rumunja, a u 49. minuti su konačno i poveli 20:19. Constanta nije imala snage za preokret pa važna dva boda ostaju u Kopru.

Najbolji strijelci utakmice imali su po šest pogodaka. Kod domaćih Brumen i Bombač, a kod gostiju Irimescu i Csepreghi. Raspoložen je bio i vratar Kopra Gorazd Škof sa 16 obrana.

Chambery Savoie – Bosna BH Gas 40:19 (20:11)

Francuski Chambery se uoči posljednjeg kola nadao osvajanju četvrtog mjesta u skupini A, ali im u tome nije pomogla ni uvjerljiva pobjeda protiv Bosne. Schaffhausen je izgubio u Zagrebu s tri gola razlike tako da pobjeda s 21 golom prednosti nije bila dovoljna Francuzima za prolaz u osminu finala. Švicarci će u drugi krug zajedno s Barcelonom, Zagrebom i Sävehofom, Chambery je na kraju peti, a Bosna je u deset utakmica doživjela isti broj poraza i zauzela uvjerljivo posljednje mjesto u skupini.

Francuzi su od samog starta utakmice počeli graditi svoju prednost protiv gostiju koji jednostavno nisu imali pravi odgovor. Neiskusni igrači Bosne držali su se do 15. minute na zaostatku od tri pogotka, ali nakon toga je prednost domaćih samo rasla.

Igrači Chamberyja su u svakom poluvremenu postigli po 20 golova, a vrlo dobrom igrom u obrani su u potpunosti zaustavili goste iz Sarajeva. Već na odmoru su domaći imali prednost od devet pogodaka, a posebno impresivan bio je start nastavka kada su igračima Bosne dozvolili samo dva pogotka u 16 minuta.

Francuzima je u konačnici presudila iznimno loša serija od pet uzastopnih poraza u kojoj su dva puta poraženi od Zagreba, a po jednom od Barcelone, Sävehofa i Schaffhausena. Bez boda u ligi prvaka Chambery je bio od 20. studenog prošle godine sve do subotnje pobjede nad Bosnom.