Liga prvaka - Skupina A, 10. kolo, 25.02.2012, 20:30 h
RK Zagreb 31:28 Kadetten
Kadetten

Zagrebaši razveselili novom pobjedom

Iz Arene Zagreb:Damir Žbulj • subota, 25.02.2012.

U susretu desetog, posljednjeg kola u skupini A Lige prvaka Croatia osiguranje Zagreb je u Areni dočekao švicarski Kadetten Schaffhausen. U okršaju, koji je gostima bio izuzetno važan za prolaz u idući krug natjecanja, dok su Zagrebaši, nakon što su osigurali poziciju broj dva, igrali za prestiž i publiku, pobjedu je ipak upisao hrvatski prvak.

CROATIA OSIGURANJE ZAGREB - KADETTEN SCHAFFHAUSEN 31:28 (16:14)

ZAGREB, Arena; Gledatelja: 5500

Suci: Cohen / Peretz

Croatia osiguranje Zagreb: Šego (17 obrana), Pešić ; Marić 5, Brozović, Stepančić, Kopljar 4, Matulić, Špiler 5, Šebetić, Gojun 5, Štrlek, Horvat 8, J.Valčić 3, Vukić 1, T. Valčić, Kaleb
Trener: Ivica Obrvan

Kadetten Schaffhausen: Vaskevičius (7 obrana), Quadrelli (1 obrana); Kukučka 5, Vrany 1, Goepfert, Graubner 1, Pendić 3, Starczan 1, Stojanović 6, Elezović 2, Schelbert, Jurca 1, Bucher 1, Ursic 5, Tominec 2
Trener: Petr Hrachovec

Sedmerci: CO Zagreb: 2/2 ; Kadetten: 3/3

Isključenja: CO Zagreb: 8 min; Kadetten: 2 min

Zagrebaši su nakon fenomenalne partije i pobjede u Barceloni morali natjecanje u skupini A Lige prvaka zaključiti protiv švicarskog Kadetten Schaffhausena. Gosti su u Zagreb stigli po pobjedu, koja bi im osigurala plasman u osminu finala elitnog rukometnog europskog natjecanja.

Trener Obrvan niti u ovom dvoboju nije mogao računati na Balića, Tončija Valčića i dalje može koristiti samo u obrani, dok je Kopljar gotovo čitav tjedan bio bez treninga, ali se od ozljede Ahilove tetive i problema s ramenom oporavio dovoljno da zaigra od prve minute. Na terenu su se osim njega našli još i Šego na vratima, Vukić i Horvat na krilima, Marić na crti te Josip Valčić i Gojun na vanjskim pozicijama.

Lijepim pogotkom Kopljara domaći su poveli, a desni vanjski je sudjelovao i kod drugog pogotka, odličnom asistencijom za Marića na crti. Već u trećoj minuti zbog grubog prekršaja kaznu isključenja zaradio je Tonči Valčić, ali gosti iz Švicarske nisu iskoristili brojčanu prednost na terenu kako bi stvorili osjetnije vodstvo. Golovima Kukučke Kadetten je ipak držao +1 i u 11. minuti, ali tada CO Zagreb golovima Gojuna, još jednim Marića s crte, ali i serijom pogodaka kapetana Horvata u 14. minuti odlazi na +2, bilo je 8:6.

No, Švicari ne posustaju u svojoj strpljivoj, organiziranoj igri u obrani, u napadu pokušavaju bit posebno atraktivni, što su dokazali kada u 17. minuti odličnim cepelinom i pogotkom Kukučke drže rezultatski priključak, ali su nakon još jedne kontre Horvata i golom za 11:8 morali pozvati minutu predaha.

U završnici poluvremena nisu niti Zagrebaši ostali dužni s atraktivnim potezima. Kopljar je u 23. minuti povisio na novih +3, a cepelinom kapetana za raspoloženog Gojuna, četiri minute prije kraja je 14:12. Prednost od dva pogotka sačuvali su domaći rukometaši do odmora, kada je s istekom vremena, poslije osme obrane odličnog Šege, Joso Valčić svladao Vaskevičiusa, za 16:14.

Nakon što je početkom nastavka CO Zagreb povećao svoju prednost, serijom tehničkih pogrešaka u napadu omogućili su gostima da izjednače rezultat, a u 38. minuti Kadetten je stigao i do prednosti, kontrom Starczana na semaforu je neugodnih 18:19.

Učinak igrača

Najbolji je u redovima pobjednika bio kapetan Horvat, koji je čak osam puta pospremio loptu u protivničku mrežu, Gojun, Špiler i Marić zabili su po pet, dok je Kopljar postigao četiri pogotka. Marin Šego još je jednom pokazao kako je u izvrsnoj formi, upisao je čak 16 obrana. Kod gostiju Stojanović je zabio šest, a Ursic i Kukučka po pet pogodaka.

Egal utakmica nastavila se u narednim minutama, ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, a najčešće je susret bio rezultatski izjednačen. U posljednjih deset minuta ulazi se s minimalnom prednošću CO Zagreba, ali golovima Marića s crte, te Horvata nakon kontre u koju ga je izbacio Špiler, šest i pol minuta prije kraja na semaforu je 27:25.

Previše tehničkih pogrešaka u napadu omogućilo je gostima da u samoj završnici uhvate priključak, ali odlični Šego na vratima čuvao je mrežu CO Zagreba, ali i minimalnu prednost. Tri minute prije kraja, isključenjem Špilera, Zagrebaši su po tko zna koji put ove sezone pokazali kako igraju odlično s igračem manje, a uz tri uzastopna pogotka kapetana Horvata, koji je i osmi put svladao protivničkog vratara, otišli na +3 i konačno riješili pitanje pobjednika ovog dvoboja. Završilo je 31:28, čime se hrvatski prvak na lijep način odužio svojim vjernim navijačima u zagrebačkoj Areni.

• Obrisan korisnik26.02.2012. u 12:47
    Zagreb sliči na ozbiljnu momčad samo zato što ima super trenera. Po imenima su slabiji nego recimo prije dvije godine. Odmah se vidi koliko znači trener u rukometu.
  • Obrisan korisnik26.02.2012. u 11:29
    Zagrebaši sve više sliče na one iz davnih najboljih dana..svaka čast na pobjedi igračima i Obrvanu!
  • Obrisan korisnik26.02.2012. u 01:18
    Zagreb je po meni jači nego zadnjih godina. Naravno da neće biti lako igrati sa jednom od 3. momčadi iz drugih skupina. Kielce (iz skupine B), Koper ili Skoplje (iz skupine C) te Ademar Leon (iz skupine D) su opasne ekipe. Ali igra se na sve ili ništa u dvije utakmice. Zagreb treba biti fizički i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.02.2012. u 00:04
    Ne treba se zanosit, nije sad Zagreb nešto pretjerano jak. Najboljih osam bi bio golem uspjeh. Neće im bit lako sa niti jednom 3. momčadi iz drugih skupina... Svejedno, znam da ima neka mala šansa za polufinale i tome se ipak nadam. Recimo kad bi još neki igrači odigrali svoje najbolje partije, a... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.02.2012. u 23:40