Prešov 44:22 Sutjeska Nikšić
Sutjeska Nikšić

44 gola Tatrana za pobjedu nad Sutjeskom

Ivan Dominik • nedjelja, 26.02.2012.

Prvu utakmicu 18. kola regionalne SEHA lige odigrali su u slovačkom Prešovu domaći Tatran i Sutjeska, koja se u Crnu Goru poslije utakmice vratila praznih ruku. Jača i kvalitetnija domaća momčad nije imala problema s Crnogorcima te je pred malo više od 1.600 svojih navijača slavila s velikih 22 razlike, odnosno 44:22.

Tatran iz Prešova je u utakmici protiv Sutjeske bio izraziti favorit i to ne samo zbog pozicije na ljestvici već i zbog renomea kakvog ta ekipa uživa u Europi. Sutjeska je pretposljednja momčad lige, a Tatran je u utakmicu ušao kao četvrta momčad na tablici.

Susret je počeo rezervirano s obje strane u uvodnim minutama, međutim, nakon izjednačenja 3:3 u prvih par minuta, Tatran je krenuo po svoju 11. pobjedu u prvenstvu do koje je kasnije bez problema i došao. Poslije tog početnog izjednačenja, igrači slovačkog kluba su napravili seriju od čak 9:0 te su se odvojili na, kako se kasnije pokazalo, nedostižnu prednost za crnogorsku ekipu.

Prvi je dio završio s ''plus deset'' za domaće, točnije s 19:9, a u drugom poluvremenu je Tatran samo povećavao svoju prednost do konačnih 22 razlike. Slovaci su imali i više minuta isključenja, ali ništa i nitko nije mogao pomoći gostima da ostvare pozitivan rezultat. To je ubrzo uvidio i trener Sutjeske, Božidar Mišikić, koji je stoga dao priliku mlađim igračima da se suprotstave jakim Slovacima.

Međutim, ništa se posebno zanimljivo niti važno nije dogodilo do konca dvoboja, koji je završio s velikih 44:22 za domaću ekipu, a debakl Nikšićana je ujedno bio i njihov 13. poraz u sezoni. Krok je u drugu pobjedu svoje ekipe nad Sutjeskom ugradio sedam golova i bio je najbolji strijelac utakmice, a pridružili su mu se Kopčo, Krištopans i Antl svaki s po šest zgoditaka.

Za goste je najviše zabio Nikitović koji je precizan bio šest puta, a pet je golova dodao Majić. Drugi je to bio poraz kluba iz Nikšića od slovačkog predstavnika u SEHA ligi, ali su kod kuće stradali s puno manjom razlikom od ogromnih 22 razlike. Tatran se sada probio na treću poziciju ligaške ljestvice s bodom više od skopskog Metalurga koji, doduše, ima i dvije utakmice manje.