Regionalna liga, 18. kolo, 26.02.2012, 16:30 h
Nexe Našice 31:23 Metaloplastika Šabac
Metaloplastika Šabac

Nexe prebolio Magdeburg

Ivana Strahija • nedjelja, 26.02.2012.

Našičani su u svojoj dvorani svladali šabačku Metaloplastiku i time pokazali da su se u potpunosti vratili u igru nakon razočaravajućeg ispadanja iz Kupa EHF-a,. Ujedno su, par kola prije kraja, ostali u igri za Final Four SEHA lige…

NEXE - METALOPLASTIKA 31:23 (18:11)

SEHA liga, 18. kolo
Našice, školska sportska dvorana, gledatelja 700
Suci: Peter Dvorsky i Milan Sivak (obojica Slovačka)

NEXE: P. Lelić (10 obrana), Kozina 3, Mataija 1, Eter 2, F. Lelić, Mrđenović, Barišić Jaman 3, Varvodić 6, Kedžo 5, Markotić 2, Slišković, Obad 1, Kević 2, Dundović 1, Velić 5, Šunjić (10 obrana)
Trener: Kasim Kamenica

METALOPLASTIKA: Karanović, Živanović 1, Vejin, Aleksić 1, Krečković, Palević 2, Maksimović, Obradović, Marković 3, Arsić (8 obrana), Grujičić 1, Novaković 1, M. Mitrović 7, Medić 7
Trener: Slavko Novaković

SEDMERCI: Nexe 1/2 (Barišić Jaman), Metaloplastika 5/5 (Medić)
ISKLJUČENJA: Nexe 16 minuta (Kozina 2+2, Mrđenović, Barišić Jaman, Kedžo, Markotić, Kević, Velić) Metaloplastika 8 minuta (Vejin, Aleksić, Novaković, Medić)
CRVENI KARTON: Nemanja Aleksić (37.minuta, grub prekršaj)

Rukometaši Nexea upisali su svoju desetu regionalnu pobjedu. Predvođeni Marinom Varvodićem, koji je s šest od sedam bio najbolji strijelac ekipe, Našičani su vrlo uvjerljivo, s 31:23, svladali momčad Metaloplastike. Svoj su veliki obol dala i oba vratara Nexea, Perica Lelić i Mate Šunjić, s po deset obrana.

Nešto slabije razdoblje igre u drugom dijelu, obilježeno silnim isključenjima domaćih rukometaša, nije pomoglo gostima iz Šapca onoliko koliko je možda trebalo. U sljedeća dva kola SEHA lige, protiv Vardara i Tatrana, Nexe ima priliku izboriti mjesto među najbolje četiri ekipe lige i tako se plasirati na završni turnir regionalnog natjecanja.

Nakon izjednačenih osam minuta i igre gol za gol, Nexe pronalazi ritam i u seriji od četiri pogotka, dva od čega Varvodića, odlazi na 8:4, od čega se gosti iz Šapca nisu uspjeli oporaviti do kraja utakmice. Sjajne obrane Šunjića otvaraju Našičanima put do +6, također autorstvo Varvodića. Nakratko se, zbog domaćeg isključenja, Metaloplastika uspjela vratiti na -4 (12:8), no u seriji 5-1 Nexe brzo udvostručuje prednost, a na odmor se odlazi s 18:11.

U drugo poluvrijeme Našičani ulaze s dva igrača manje, što nimalo ne muči Etera koji zabija za 19:11, a Kedžo se nadovezuje za 20:11. Uslijedila je potom međutim dekoncentracija domaćih rukometaša što koriste Mitrović i Medić te u 39. minuti postavljaju 21:16. Desetak minuta trebalo je Našičanima da vrate prijašnju razinuiugre, a do 49. minute nakon serije od tri pogotka, imaju 27:19 i sve su nade Metaloplastike pale u vodu.

"U prvom smo poluvremenu imali i igru i rezultat dok smo u drugom u seriji isključenja i dekoncentracije loše odgovorili na agresivnu obranu Metaloplastike. Imali smo čak 18 tehničkih grešaka", kazao je državnoj televiziji Kasim Kamenica, trener Nexea, nakon susreta.

O onom što slijedi u predstojeća dva kola, Kamenica je kazao: "Pobjeda protiv Vardara kod kuće uvjet je da potom u Prešov idemo po plasman u razigravanje. Uvjeren sam da nam neće nedostajati motiva, a ovom smo utakmicom pokazali da smo preboljeli Magdeburg."

• simba_m26.02.2012. u 22:57
    Mislim da se ono protiv Magdeburga teško može prebolit. Je li itko prebolio utakmicu Hrvatska - Turska na EP?