Borac lako protiv raspadajuće Bosne

Ivan Dominik • četvrtak, 01.03.2012.

U Banja Luci se domaći Borac lako obračunao s Bosnom koja je u velikim problemima, a u Beogradu je Izviđač iz Ljubuškog pobijedio domaću Crvenu zvezdu što je momčadi iz Hercegovine bila prva gostujuća pobjeda sezone, a treća ukupno.

Uvjerljivu pobjedu je ostvarila jaka momčad Borca koja je nad slabom Bosnom slavila s velikih 18 razlike. Bio je to derbi koji je takvim ostao samo na papiru jer je domaća ekipa deklasirala sve lošiji klub iz Sarajeva. Igrači Dragana Markovića su od prve minute imali inicijativu te pitanje pobjednika ni u jednom trenutku nije bilo u pitanju.

Borac je povećavao razliku nad Bosnom kroz cijelu utakmicu, a ona je rasla iz minute u minutu. Na poluvremenu i kroz drugo poluvrijeme je vodstvo domaćih bilo iznad deset golova razlike, a od prve minute su za Borac nastupili i mladi igrači koji inače ne dobivaju ozbiljniju minutažu. Domaćina su do trijumfa vodili Vukašin Stojanović sa sedam golova, a Nikola Tešić je dodao pet.

Završilo je s pomalo nestvarnih 36:14, a bijedu Sarajlija pokazuje i samo šest njihovih postignutih pogodaka na poluvremenu. U domaćoj ekipi su svi igrači osim Panića postigli barem jedan gol, vratari su skupili 17 obrana pa je Borac na radost oko 1.000 svojih navijača pobijedio Bosnu prvi put u posljednje četiri godine. Zulfić je s četiri gola bio najbolji igrač gostiju, a vratari Bosne su obranili 11 udaraca pobjedničke ekipe. Borac je pobjedom ostao na šestom mjestu ljestvice, a sljedeći im je protivnik Sutjeska s kojom će igrati u Nikšiću narednog vikenda.

Pred 200 zaljubljenika u rukomet je u drugom dvoboju istog kola regionalne lige Izviđač iz Ljubuškog ostvario prvu pobjedu pod vodstvom novog trenera, Ilije Puljevića. "Skauti" su usred Beograda pobijedili domaću Crvenu zvezdu, koja je iako posljednja momčad lige, stvorila dosta problema mladoj ekipi Izviđača.

Domaći su bolje otvorili susret te vodili većim dijelom prvog poluvremena. Zvezda je imala i "plus četiri" u 30 prvih minuta ponajviše zahvaljujući nevjerojatnom vrataru Ivaniševiću, koji je u tom vremenu uspio obraniti 15 lopti Izviđačevih igrača. Stoga se i na odmor otišlo s prednošću domaćih od 13:10, međutim, drugi je dio ponudio sasvim drugu sliku obje ekipe, a potom i drugačiji rezultat.

Preokret Izviđača režiran je u posljednjih sedam minuta utakmice. Zvezda je odolijevala napadima upornih i poletnih igrača iz Ljubuškog sve do završnice, međutim, tada im je isključen do kraja utakmice glavni obrambeni igrač Pantelić, a neugodni je srednji vanjski Vladimir Tomić dobio "flastera". Sve to je uzrokovalo manje ideje i agresivnosti u oba smjera domaće ekipe pa se njena igra počela raspadati.

Prvo vodstvo Izviđača u susretu bilo je u 53. minuti pri rezultatu 23:22, a tu su prednost gostujući igrači održavali do samog kraja i konačne pobjede nakon velikog preokreta, 26:24. Vratar Tolić je bio izvrstan na vratima momčadi iz Ljubuškog s deset obrana, dok su Matić i Ilić zabili sedam, odnosno šest golova. Tri su igrača Zvezde zabila četiri gola, a briljirao je vratar Ivanišević, no njegove obrane nisu pomogle domaćima da pobijede i drugi put u sezoni. Izviđač je ovom pobjedom napredovao na deveto mjesto te prestigao Bosnu, dok su Srbi i dalje posljednji.