Lovćen Cetinje 20:21 Metalurg Skoplje
Metalurg Skoplje

Metalurg do pobjede u zadnjih pet sekundi

Ivan Dominik • četvrtak, 01.03.2012.

U srijedu su se nadoknađivale utakmice 18. kola regionalne SEHA lige. Najzanimljiviji dvoboj bio je između domaćeg Lovćena i izrazitog favorita Metalurga iz Skoplja. Momčad iz glavnog grada Makedonije je naposljetku u teškoj, tvrdoj i neefikasnoj utakmici slavila s minimalnom prednošću u doslovno posljednjim sekundama.

Borbeni domaćin iz Cetinja je pošteno namučio izabranike Line Červara, koji su se nakon velikog uspjeha u Ligi prvaka i osvajanja trećeg mjesta skupine C, vratili izazovima i obvezama u regionalnoj ligi. Međutim, njihovi uspjesi nisu prepali crnogorske rukometaše koji su nevjerojatno dobrom igrom u obrani otvorili susret.

Naime, u prvih 15 minuta je Metalurg uspio postići samo jedan gol, dok su domaćini zabili pet te došli u respektabilno vodstvo. Kroz cijeli prvi dio su puleni Pera Miloševića održavali prednost nad Makedoncima koji se nisu predavali niti odustajali. Tri minute prije kraja prvog poluvremena je stvar već postala ozbiljna za Červara i igrače Metalurga, domaća je ekipa vodila s 11:6 nakon što je mrežu Angelova zatresao Mirko Radović. Međutim, tada Makedonci rade seriju od tri gola u nizu te do kraja prvih 30 minuta dolaze na solidni zaostatak od "minus dva" (11:9).

Koliko je utakmica bila čvrsta i borbena pokazuju ozljede dvaju važnih igrača s obje strane. Najbolji obrambeni igrač Lovćena, Goran Lasica, ozlijedio se u 25. minuti, dok je s druge strane Aco Janovski, također "specijalac" za obranu u 40. minuti morao s parketa zbog ozljede zgloba. U drugom dijelu su se konsolidirali gostujući igrači te sve više prijetili vodstvu domaćih, koji su sve teže odgovarali zahtjevima igre.

Zbog svega toga je Metalurg tek u 43. minuti došao do prvog vodstva na susretu, a za 16:15 prednost gostiju pogađa Naumovski. Međutim, tada odgovaraju domaći i s tri gola zaredom odlaze na 18:16, a gosti su i to uspjeli dostići te povesti s 19:18. Rezultatska prednost tako vrlo često mijenjala u drugom dijelu, no u zadnju se minutu ušlo s prednošću skopske momčadi od 20:19. Tada je došlo do infarktne završnice u kojoj Lovćen preko Perišića izjednačio 30 sekundi prije kraja, a više od sedam stotina gledatelja u Cetinju je rastužio Mirkulovski zabivši pobjednički gol za goste pet sekundi prije kraja dvoboja, čime je utakmica završena rezultatom 21:20 za Metalurg.

Pobjeda je ostavila Makedonce na četvrtom mjestu lige ispred našičkog Nexea te ih je vratila u borbu za naslov, no valja reći kako je Metalurg dosad odigrao samo 14 susreta u Sehi. Lovćen je u dobroj formi i u ovoj je utakmici zaslužio barem bod prema svemu prikazanom, međutim zasad je još uvije sedmi.

Domaćine je do pobjede pokušao dovesti Drašković koji je zabio šest golova, a Marković je dodao njih pet. Vratari crnogorske momčadi su skupili 13 obrana od čega i jedan sedmerac, a s druge strane je nadmoćnija i jača ekipa Metalurga do pobjede došla teškim naporom u kojem su se ipak najviše puta u strijelce upisali Mirkulovski te Dobrivoje Marković, a obojica su zabila četiri zgoditka. Angelov je "skinuo" 15 udaraca Lovćena čime je još više pomogao svojim suigračima u ovom teškom ogledu.