Bundesliga, 23. kolo, 26.02.2012, 17:30 h
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund 3:1 Hannover 96
Hannover 96

Borna Rupnik • nedjelja, 26.02.2012.

Aktualni njemački prvak uspješno je odgovorio na poslijepodnevni izazov, odnosno pobjedu pratitelja Bayerna. Borussia je upisala tri boda protiv gostiju iz Hannovera, uz pogodak hrvatskog reprezentativca...

Žuto-crni iz Dortmunda očuvali su svoju prednost na vrhu bundesligaškog poretka pobjedom protiv Hannovera rezultatom 3:1, uz dva pogotka napadača Roberta Lewandowskog i jedan Ivana Perišića.

Borussiji je trebalo početno ispitivanje snage za zagrijavanje, a potom su Kloppovi nogometaši preuzeli punu kontrolu nad utakmicom i zasluženo došli do vodstva. Lewandowski se prvi puta u strijelce upisao u 27. minuti na dodavanje Piszczeka, sjurivši se u kazneni prostor.

S tih 1:0 otišlo se na odmor, a Borussia je vodstvo udvostručila nakon devet minuta igre, kada je akciju opet započeo Piszczek, a nastavio Blaszczykowski, lijepo posluživši Lewandowskog koji uspijeva poslati loptu u mrežu

Neizvjesnost je utakmici ipak vratio Didier Ya Konan, na impresivan način. Tek što je u 60. minuti ušao u igru, opalio je s dvadesetak metara i matirao Weidenfellera za 2:1.

Perišić je povjerenje svog trenera dobio tek u 87. minuti, kada je ušao umjesto Shinjija Kagawe, ali svoju je priliku odlično iskoristio. U drugoj minuti sudačke nadoknade u šansu ga je iz prekida gurnuo Blaszczykowski, a hrvatski nogometaš mirno je postavio konačni rezultat.

Borussia tako ima četiri boda viška ispred Bayerna, a Hannoveru s 34 boda ostaje razmišljati kako uhvatiti Werder i Bayer na pozicijama koje vode u Europu.

• danchy27.02.2012. u 08:39
    odlična tekma, dvije ekipe s najduljim nizom nepobjedivosti, Dortmund je sad bez poraza u 17 tekmi zaredom, ako se nastavi ovim tempom naslov je tu... šteta što Perišić ne dobiva više minuta već ulazi samo kao taktička zamjena, a nije ništa lošiji od Groskreutza koji igra na njegovoj poziciji.