Maj Gašparac • subota, 25.02.2012.

Nogometaši Bayera slavili su na gostovanju kod Kölna 2:0 i tako momčadi za koju nastupa Mato Jajalo nanijeli treći uzastopni poraz, a asistencijom u tom susretu se istaknuo Vedran Ćorluka.

Momčad Bayera iz Leverkusena pobijedila je na gostovanju Köln rezultatom 2:0. Apotekari su počeli prijetiti od samoga početka susreta, a poveli su u 16. minuti zgoditkom Larsa Bendera. On je pogodio iz blizine nakon ubačaja iz kuta, a asistenciju je tom prilikom ostvario hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka. Pokušali su zatim domaći nogometaši izjednačiti, nekoliko puta je zaprijetio Lukas Podolski, ali nije bio uspješan, dok su vodstvo gostiju nastojali udvostručiti Michal Kadlec i Stefan Reinartz, ali se mreže do kraja prvog dijela nisu tresle.

U drugo poluvrijeme izvrsno su ušli nogometaši Bayera, koji su postigli drugi pogodak nakon pet minuta igre, a ponovno je strijelac bio Bender, no ovaj put mu je asistirao Renato Augusto. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, a hrvatski veznjak Mato Jajalo bio je na terenu u momčadi Kölna do 75. minute kada ga je zamijenio Mitchell Weiser, dok je Ćorluka odigrao cijelu utakmicu za Bayer.

Nogometaši Mainza uvjerljivo su slavili na domaćem terenu protiv Kaiserslauterna 4:0. Obrana gostiju pokleknula je već u drugoj minuti kada je pogodio Mohamed Zidan, a do kraja poluvremena igrači Mainza su nastavili s dobrom igrom i postigli još dva pogotka. Adám Szalai poentirao je u 17 minuti, a Nicolai Müller 13 minuta kasnije.

Igrači Kaiserslauterna nisu se uspjeli oduprijeti izvrsno raspoloženim domaćinima, koji su 15 minuta prije kraja postigli i četvrti zgoditak, a tada je pogodio Eric Maxim Choupo-Moting. Ovaj poraz je četvrti uzastopni nogometaša Kaiserslauterna.

Nogometaši Stuttgarta sigurno su na svojem terenu svladali Freiburg , posljednjeplasiranu momčad na ljestvici rezultatom 4:1. Domaćini su vrlo dobro započeli susret i nakon prvih 20 minuta već imali vodstvo od 2:0. Mrežu Freiburga je načeo Martin Harnik u 12. minuti, a vodstvo je ubrzo udvostručio Shinji Okazaki.

Gosti su uspjeli smanjiti svoj zaostatak u 27. minuti, tada je najviši u skoku nakon udarca iz kuta bio Fallou Diagné, no nisu uspjeli doći do izjednačenja. Nogometaši Stuttgarta do kraja susreta postigli su još dva pogotka, Khalid Boulahrouz je poentirao u 62. minuti, a Harnik je postigao svoj drugi pogodak 20 minuta kasnije. Hrvatski napadač u momčadi Freiburga Ivan Santini igrao je do 66. minute, kada ga je zamijenio Garra Dembele.

Slavni trener Otto Rehhagel u svojem debiju na klupi Herthe zabilježio je poraz. Augsburg, do tada pretposljednja momčad na ljestvici uvjerljivo je pobijedila klub iz Berlina rezultatom 3:0 i nanijela mu šesti uzastopni poraz. Mreže se nisu tresle u prvih sat vremena igre, a obrana Herthe probijena je u 61. minuti kada je pogodio Torsten Oehrl. Isti igrač poentirao je dvije minute kasnije za 2:0, dok je treći zgoditak za Augsburg postigao Marcel Ndjeng u samoj završnici susreta.

Nogometaši Hoffenheima pobijedili su Wolfsburg 2:1 i tako mu nanijeli drugi uzastopni poraz. Obrana Vukova popustila je već u drugoj minuti kada je pogodio Roberto Firmino. Momčad Wolfsburga pokušala je u nastavku susreta odmah stići do izjednačenja, a svoje vodstvo su htjeli udvostručiti i gosti, no mreže se u prvom poluvremenu više nisu tresle.

Do željenog pogotka domaćini su stigli u 61. minuti kada je Patrick Helmes uspješno realizirao jedanaesterac, no Vukovi nisu mogli do preokreta. Tri boda Hoffenheimu je donio Sven Schipplock pred kraj utakmice, a hrvatski napadač Srđan Lakić igrao je za pobjedničku momčad do 73. minute.

• johnny00826.02.2012. u 21:54
    čoki ostani tu i nagovori ih da dofuraju niku umjesto ballacka i bok, svi sretni  i zadovoljni =)
    johnny008
  • Obrisan korisnik26.02.2012. u 11:28
    odličan potez čorluke što je otišao iz engleske lige
  • Obrisan korisnik26.02.2012. u 01:32
    Baš šteta što Ćorluka nije zabio gol, ali opet je dobro igrao i zavrijedio dobre kritike. Ali što je sa Mandžukićem? Magath ga je izbacio iz momčadi i sjedio je samo na tribini za vrijeme današnje utakmice. Izgleda da ga je njegovo razmišljanje o odlasku u Englesku previše dekoncentriralo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.02.2012. u 21:22
    Nije toliko stvar u njemačkom nogometu XD Više to da je Ćorluka 1) zdrav i 2) dobiva prilike u kontinuitetu. Kad je on zadnji puta igra u Tottenhamu 5 utakmica zaredom bez problema s ozljedama? 2010., eto tad. A ovi naši tipa Mandžo, Lakić i Petrić bi vjerojatno igrali s jednakim uspjehom u jednom... [više na forumu]
  • beaver25.02.2012. u 20:58