Ross opet povukao za pobjedu

Iz Šibenika:Ivana Jurica • subota, 10.03.2012.

Još se jednom pokazalo da je najteže igrati utakmice u kojima su bodovi unaprijed upisani. Tako je bilo i u susretu Jollyja Jadranske banke Šibenik i oslabljenog Dubrovnika na Baldekinu. Gosti su se odlično držali više od 25 minuta, da bi u tek u posljednjih 15-ak minuta domaćin slomio njihov otpor i priveo susret kraju. Na semaforu je svjetlilo 88:67, a ponovno je prvo ime bio Amerikanac Ronald Ross koji je postigao 30 koševa.

Jolly JBŠ – Dubrovnik 88:67 (21:27, 18:16, 32:15, 17:9)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 200
Suci: Legović (Rijeka), Sušanj (Rijeka), Terlević (Kastav)

Jolly Jadranska banka Šibenik: Grubišić 2, Josipović 4, Katura 3, Vlaić, Vrlika, Režić 11, Mrva 2, Puljko 13, Salamun, Vrsaljko 18, Ross 30, Gulam 5. Trener: Hrvoje Vlašić.

Dubrovnik: Barišić, Dubelj, Šapro 2, Došen 14, Oštrić 7, M. Hajdić 18, Diminić 7, D. Hajdić, Lučić, Begić 10, Perić 9. Trener: Željko Vreća.

Skokovi: Jolly JBŠ 36, Dubrovnik 26
Asistencije: Jolly JBŠ 20, Dubrovnik 14
Izgubljene lopte: Jolly JBŠ 13, Dubrovnik 18
Prekršaji: Jolly JBŠ 16, Dubrovnik 20

Uoči utakmice protiv Dubrovnika trener Jollyja Hrvoje Vlašić isticao je kako je najvažniji pristup, kako uz novu pobjedu želi razigrati i veći dio igrača, odnosno odmoriti nosioce igre (prvenstveno Rossa i Josipovića). Od svega toga ostvarena je pobjeda, Rossa nije uspio odmoriti, ali ni razigrati većinu igrača kao što je želio.

Dubrovnik je susret otvorio vodstvom od 10:2. Koševima Rossa Jolly dolazi do prvog vodstva (11:10), nešto kasnije i 17:16, a nakon toga prednost je stalno na strani gostujuće momčadi koja je u Šibenik stigla bez Čiklića i Karača, dok je Lučić bio na klupi, ali nije igrao. Razigrani Begić u prvoj je četvrtini radio probleme domaćoj obrani, njegovim koševa Dubrovnik je došao do 27:19 neposredno pred odmor. S dva slobodna bacanja Puljko je smanjio na 21:27 na kraju prve četvrtine.

U drugoj četvrtini gosti su u nekoliko navrata imali i deset koševa prednosti (21:31, 25:35). Diminić i Perić održavali su prednost na sedam – osam koševa, sve do pred kraj poluvremena kad su Puljko, Grubišić, pa Vrsaljko smanjili na minus četiri (39:43).

Imao je domaći trener što reći svojim igračima u poluvremenu. Očito je to urodilo plodom jer stvari su, nakon nekoliko uvodnih minuta drugog dijela, počeli sjedati na svoje mjesto. Ross je u 23. minuti Jolly doveo do izjednačenja (47:47), Perić na kratko vratio prednost Dubrovniku, no, koševima Vrsaljka domaćin je stigao do plus pet (58:53) u drugoj polovici treće četvrtine. Mario Hajdić Dubrovniku je donio minus dva (60:58), ali do kraja četvrtine njegova momčad koša više nije postigla, za razliku od Vlašićevih igrača koji su postigli 11 koševa i došli do prednosti od 13 koševa na kraju treće četvrtine (71:58).

Osim jednog koša s linije slobodnih bacanja Diminića, Dubrovčani su punih osam minuta bili bez koša iz igre. Jolly je pak zakucavanjima Režića, tricom Gulama, te koševima Vrsaljka samo povećavao svoju prednost. Dubrovnik je na kraju sa šest uzastopnih koševa malo smanjio, pa je završilo rezultatom 88:67 u korist domaće momčadi.

Ross je u 32 minute na parketu postigao 30 koševa, a imao je i šest asistencija, Vrsaljko je uz 18 koševa imao i deset skokova, a dvoznamenkasti su bili i Puljko (13) i Režić (11). Kod Dubrovnika, 18 je postigao Marijo Hajdić, 14 Došen, a deset Begić.

U zadnjem kolu ovog dijela natjecanja u A-1 ligi, prije početka Lige za prvaka, odnosno za ostanak, Jolly gostuje kod Rijeke, dok Dubrovnik dočekuje Split.