Križevci otežali put Dardi

Bernard Jurišić • subota, 10.03.2012.

Košarkaši VROS Darde propustili su prigodu u posljednjem kolu sami odlučivati o svom plasmanu u Ligu za prvaka. U njihovoj dvorani iznenadili su ih Križevci PF i otežali im put do najboljih osam u Hrvatskoj...

Križevci PF iznenadili su VROS Dardu u pretposljednjem kolu A-1 lige i pobjedom si dali 2vjetar u leđa" uoči početka Lige za ostanak. S druge strane, domaćini su propustili veliku prigodu u posljednjem kolu pobjedom u Slavonskom Brodu osigurati plasman u Ligu za prvaka.

Od početka su Križevčani bili u vodstvu, neopterećenost rezultatom davala im je krila, jer je bilo jasno da će bez obzira na rezultat ove utakmice završiti u Ligi za ostana. Na poluvremenu su Križevčani imali vodstvo 42:37, a prednost su sačuvali do završnog napada. A tada je Meznarić loše okončao napad koji je domaćinima mogao donijeti pobjedu i držanje sudbine u svojim rukama u posljednjih 40 minuta.

Najbolji u redovima Križevaca bio je Ivan Mikulić sa 16 poena, Grgat je dodao 11. Kod domaćina je Mato Perajica ubacio 21, uz devet skokova, Pandurić je dodao 15, Mileković 12.

Križevci PF slobodni su u posljednjem kolu i već nakon Darde krenuli su u pripreme za Ligu za ostanak, dok VROS Darda još uvijek može osigurati Ligu za prvaka, ali za to im uz pobjedu u Slavonskom brodu, kod direktnog rivala, treba "pomoć" i u nekim drugim rezultatima posljednjeg kola.