Zadar očekivano protiv Kvarnera

Vedran Filipović • subota, 10.03.2012.

Košarkaši Zadra rutinskom su se pobjedom nad Kvarnerom 2010 vratili na vrh prvoligaške ljestvice. Pobjednik niti u jednom trenutku nije bio upitan...

Riječani su put Višnjika otišli kao ovce u klaonicu, i sa Češkovićem i Šimovićem bili bi autsajderi, no ovoga puta bez njih nisu imali niti promil šanse. Obje momčadi znaju svoju blisku budućnost, Zadar će se ogledati s Cedevitom i Zagrebom dok Kvarner s već osvojenim kapitalom neće morati strahovati u Ligi za ostanak.

Goran Vrbanc u šestoj je minuti pogodio tricu za 12:4, no prva četvrtina okončana je s 26:22, ponajviše zahvaljujući gostujućem centru Zoranu Peharu koji je na kontu već imao 14 koševa.

16. minuta donijela je prvo dvoznamenkasto vodstvo, zabio je Ivan Batur za 37:25, a u svlačionice se odlazi s +8 za Zadrane (42:34).

Ako je i postojala ikakva nada Aramisa Naglića, ona je definitivno izgubljena u trećoj dionici. Delaš, Vrbanc i drugi Riječanin u domaćim redovima Zoran Vrkić bili su efikasni u napadu dok su gosti teško nalazili put do zadarske mrežice. Uoči posljednje četvrtine semafor je pokazivao +18 za Pipanovu momčad, a rezultat se na koncu popeo do velikih 82:57.

Vrbanc je na kraju postigao 14 poena za domaće, a slijedili su ga Delaš i Batur s 11, odnosno deset koševa. Kod gostiju se Pehar zaustavio na 21, a osim njega jedini dvocifreni igrač bio je Josip Blajić (11 p).

"Teško je bilo što reći o ovakvoj utakmici, svi ste vidjeli kakva je bila. Najbitnije od svega je da smo upisali pobjedu, da smo dali prigodu svim igračima i da se nitko nije ozlijedio. Treba još odraditi gradski derbi u utorak, a potom se tjedan dana kvalitetno pripremati za Ligu za prvaka", rekao je trener Zadra Pipan za ezadar.