Zadar potvrdio primat u gradu

Marko Domljanović • utorak, 13.03.2012.

Natjecanje u A-1 ligi zadarski klubovi zaključili su gradskim derbijem koji je otišao na stranu vodeće momčadi prvenstva. Ipak, krajnji rezultat vara jer je Sonik pružio vrlo dobar otpor i pokleknuo tek u posljednjoj četvrtini.

Posljednje kolo A-1 lige donijelo je međusobni dvoboj zadarskih klubova koji nije imao preveliku rezultatsku važnost s obzirom da je već bilo poznato da će Zadar u Ligu za prvaka, a Sonik u Ligu za ostanak. Gosti su dobro otvorili utakmicu, ali su na kraju tek u posljednjoj četvrtini uspjeli slomiti svoje protivnike.

Zadar je utakmicu otvorio serijom od 9:0, a zatim Šarlija uzvraća sa svojih pet uzastopnih poena. Ipak, to se pokazalo kao kratkotrajni bljesak Sonika jer razlika u nastavku prve dionice samo raste, ponajviše zahvaljujući Vrbancu i Krapiću, a rezultat je nakon prvih deset minuta glasio 13:28.

Međutim, početak druge četvrtine donio je potpuno drugačiju sliku - Zadar je stao, a na drugoj se strani Šarliji priključio Jurjević koji tricom u 16. minuti donosi prvo vodstvo Soniku (32:31). Ipak, gosti su se nakon toga trgli i tricama Vrbanca i Delaša dolaze na 37:43, a tu su prednost uspjeli sačuvati i do poluvremena pa se na odmor odlazi s 45:49.

Sonik je i u trećoj četvrtini nastavio puhati za vratom "velikom bratu" i u 26. minuti Čakarun još jednom poravnava, ovaj put na 56:56, a malo kasnije Šarlija polaže za 61:59. Završnicu četvrtine obilježio je Kaštropil koji je s četiri uzastopna koša odveo Zadar na 61:65 uoči posljednjih deset minuta.

Domaćini su se u posljednjoj četvrtini držali do 63:67, ali Vragović nakon toga povezuje dvije trice nakon čega se Sonik više nije mogao vratiti. Razlika je uskoro postala i dvoznamenkasta, a košem Vrbanca u 39. minuti Zadar je imao najvećih 69:93 što su u završnici domaćini malo ublažili serijom od osam uzastopnih koševa.

Pobjednike je s 23 koša predvodio Vragović, a Vrbanc je dodao još 21. Na drugoj je strani Šarlija zabio 19, a Drezga 18.