Jolly potvrdio drugo mjesto

Vedran Filipović • utorak, 13.03.2012.

Šibenski Jolly gostovao je u Rijeci u posljednjem, 22. kolu hrvatske košarkaške A-1 lige te je ostvario 15. pobjedu sezone rezultat 83:78.

Šibenčani su pobjedom nad Kvarnerom potvrdili drugu poziciju u ovom, osnovnom dijelu prvenstva. Budućnost im donosi Ligu za prvaka dok će domaći igrati u Ligi za ostanak, no vrlo je teško vjerovati kako će se morati plašiti ispadanja.

Gosti su otvorili susret serijom 7:0 za koju im je trebalo tri i pol minute, no tricom Blajića domaći dolaze na minimalan zaostatak vrlo brzo (8:9). Do egala su stigli ubačajem Legovića za 15:15, a Jolly je s dva koša prednosti otišao na odmor na kraju prve četvrtine.

Drugu četvrtinu ponovno bolje otvaraju Šibenčani, a košem bivšeg Kvarneraša Hrvoja Puljka dolaze do +9 (24:33). Ipak, domaći su se malo pribrali, pa se na poluvrijeme odlazi s pet koševa na strani gostiju iz Krešimirova grada.

Ponovno je početak perioda bio problematičan za Naglića, no ovoga puta povratka nije bilo. Katura svojim poenom postavlja velikih +14, a kasnije Puljko "podebljava" na 33:50. Pola minute prije kraja Kvarner je došao na 78:81, no Ross je otklonio sve dvojbe i donio zasluženo slavlje Jollyju.

Katura je bio najefikasniji gost s 22 poena, Puljko je postigao 12 koševa, a 11 su dodali Salamun i Vrsaljko. U redovima riječke momčadi najbolji je bio Cinac s 18 koševa.