Split uvjerljiv u Dubrovniku

Bernard Jurišić • utorak, 13.03.2012.

Košarkaši Splita uvjerljivo su slavili u posljednjoj ovosezonskoj utakmici u A-1 ligi. Trijumfom u Dubrovniku 96:64 Žuti su prekinuli neugodnu seriju od pet uzastopnih gostujućih poraza...

Split je u Dubrovnik stigao bez prehlađenog Vujčića, te lakše ozlijeđenih Subotića i Matića, no trener Nikša Bavčević u kadru je napokon opet imao prvog strijelca Žutih Ivana Mimicu (26 poena) i oporavljenog Tonija Dijana (osam poena, sedam skokova).

Dubrovčani su već odavno smješteni u Ligu za ostanak, a s obzirom da su i oni bili bez nekoliko standardnih (Lučića, Karača, Čiklića i Soka), nije bilo za očekivati da će ni oslabljenom Splitu moći uspješno parirati.

Držali su se domaćini polovicu prve četvrtine, no nakon vodstva 12:8 uslijedila je gostujuća serija od 16:0 i prednost Splita na kraju prve četvrtine 27:20. U drugoj četvrtini Dubrovčani su se još držali, stigli su na 36:39 u 20. minuti, a na poluvrijeme su gosti odnijeli prednost od pet poena (36:41).

U trećoj četvrtini Split je ubacio u višu brzinu i iz minute u minutu povećavao prednost do najviših 47:72 u 30. minuti. Zadnji period bio je samo pitanje kozmetike, a Žuti su svoju pobjedu na koncu zaustavili na +32.

Mimica se na parket vratio s 26 poena, Markulin je zabio 15, Sobin je imao 16 poena i 10 skokova, a niz vrlo dobrih partija nastavio je i Babić ubilježivši po 12 poena i skokova. Kod Dubrovčana je prvi strijelac bio Došen s 19 poena, Antonio Oštrić je ubilježio isti učinak kao i Sobin - 16 poena i 10 skokova.