1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 18.03.2012, 16:00 h, Stadion na Kantridi, Rijeka, gledatelja: 2000
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Borut Križarić (Čakovec), Mladen Lončar (Virovitica)

Ivana Strahija • nedjelja, 18.03.2012.

Na početku mini-serije domaćinstava u Prvoj ligi, Riječani se nisu proslavili već su svojim navijačima navukli zabrinutost na lica još jednom lošom predstavom. Ovog je puta ona kažnjena gubitkom sva tri boda, koje su odnijeli Zadrani, minimalnom pobjedom koju je pogotkom izborio Tokić.

Šime Gržan
76'
8
Jakov Surać
83'
21
Mihael Kovačević
90'
Dalibor Zebić

Na Kantridi, u isto vrijeme kad je u tijeku bilo vaterpolsko finale Jadranske lige, igrao se i nogomet, pa je pažnja riječkih ljubitelja sporta nužno bila podijeljena. Utakmicu Rijeke i Zadra stoga je pratilo 2000 gledatelja, koji ni nisu vidjeli jako dobru igru.

Treba prije ipak spomenuti da je Rijeka u proljeće ušla vrlo dobro, s pet bodova dodanih na konto, no sa zabrinjavajućim nedostatkom domaćih bodova, dok je Zadar imao dva uvodna poraza i potom pobjedu protiv Intera, do koje su Zadrani došli i uz malo sreće, što je sam istaknuo trener Dalibor Zebić.

Obje su ekipe stoga u nedjelju tražile potvrdu onog što rade na treninzima, no domaći je trener Ivo Ištuk imao velikih problema s obrambenom linijom, u kojoj je ostao bez svog standardnog stoperskog para, Čaglja i Datkovića, te je bio prisiljen "krpati" i premještati igrače. U vrh napada je Ištuk stavio Mancea, koji je ujedno bio i autor jedine spomena vrijedne akcije u prvom dijelu utakmice.

Dogodilo se to u 11. minuti, kad je Mance iskosa s lijeve strane iz daljine pucao snažno, no iznad gola Zadrovog Gluića. U preostalom vremenu je lopta više kod Riječana, ali bez prave opasnosti po gostujući gol, a zadarska je obrana dobro odrađivala svoj posao.

Eventualno se može spomenuti i situacija iz 35. minute, kad je također Mance mogao promijeniti rezultat nakon ubačaja iz kuta, no glavom je pucao toliko slabo da se Gluić nije ni oznojio.

U drugom poluvremenu nastavak iste priče, sve do 54. minute, kad su iznenadili gosti. Tokić je iskoristio obrambene probleme domaćih, dugo vukao loptu i konačno si napravio mjesta u neposrednoj blizini domaćeg gola te loptu lijevom nogom poslao u mrežu iza Lisjaka.

Riječani ponovno kreću nakon primljenog pogotka u jalove napade koje su Zadrani dobro zaustavljali, a goste nije na kapitulaciju prisilila ni domaća brojčana nadmoć. U 71. minuti je naime Mršić uspio dobiti drugi žuti karton, time i crveni, a zanimljivo je da se taj igrač tek vratio Zebiću na raspolaganje nakon odrađivanja kazne zbog crvenog kartona.

Susret završava bez promjene rezultata, a minimalna je pobjeda Zadrane lansirala iz crvene zone na deseto mjesto tablice. Riječanima se nije dogodio pad, ostali su sedmi, no očito je da će nešto morati promijeniti, i to pod hitno.

• Obrisan korisnik18.03.2012. u 20:35
    daj kaj se uzrujavate oko poraza? uskoro vam dolazi hajduk i evo prekida lošeg niza...
  • Obrisan korisnik18.03.2012. u 20:16
    E, to će i biti problem, jer oni svi znaju da na ljeto dobijaju nogom u guzicu i zbog toga se neće trudit da klub ostane u prvoj ligi. Ono, ako će me potjerat boli me k...c za klub. Znaju da nemaju kvalitetu ni za 3. ligu kamoli za 1. Sad kad su dobili plaće treba im odrezat kaznu, zbog neznanja.
  • Obrisan korisnik18.03.2012. u 19:03
    Dok vam je Čagalj kapetan ništa bolje niti ne očekuj
  • Obrisan korisnik18.03.2012. u 19:01
    kad je rijeka zadnji put pobjedila nekog na terenu???? bravo zadre opstanak ti ne gine!
  • Obrisan korisnik18.03.2012. u 18:17