Vodeni sportovi

Opatija i Delfin prestigli Galeb

Maja Giljanović • utorak, 20.03.2012.

O izjednačenosti ovogodišnjeg izdanja 1.B vaterpolske lige govori i letimičan pogled na tablicu. Odigrano je sedam kola, nakon odigranih sedam utakmica šest momčadi je u tri boda, a na čelu su Opatija i Delfin s osvojenih po 13 bodova.

3. kolo

Zadar-Siscia 13:8
Zagreb-Bellevue 6:7
Opatija-Salona 13:9
Delfin-Galeb 10:8

Branitelji naslova prvaka 1.B vaterpolske lige, igrači Galeba izgubili su prvo mjesto na tablici. U posljednje četiri utakmice - u šestom kolu na gostovanju u Sisku, u zaostalim susretima trećeg i četvrtog kola protiv Delfina i Opatije i u sedmom kolu protiv Salone - ostvarili su samo jednu pobjedu i pali na treće mjesto.

4. kolo

Salona-Zadar 10:13
Opatija-Galeb 8:6
Siscia-Zagreb 12:8
Bellevue-Delfin 19:7

Koncem veljače prvi poraz pretrpjeli su kod Siscije (6:10), izgubili su na Kantridi i od Delfina (8:10) i od Opatije (6:8), a crni niz prekinuli su na svom bazenu protiv Salone. Nisu ni protiv Solinjana krenuli dobro, nakon prve četvrtine gubili su 0:2, ali nakon 3:3 na poluvremenu i 5:5 nakon treće četvrtine u posljednjoj su dionici izborili sva tri boda (8:7).

7. kolo

Galeb-Salona 8:7
Bellevue-Siscia 11:11
Delfin-Zadar 10:8
Zagreb-Opatija 13:10

Trotjednu krizu Galeba iskoristili su Opatija i Delfin i preuzeli prva dva mjesta na tablici. Opatijci su pobijedili Salonu i Galeb i da nije bilo kiksa na gostovanju u Zagrebu (10:13) odvojili bi se od Delfina koji je na posljednja tri susreta bio bolji od Zadra i Galeba, a do nogu je u Gružu potučen od Bellevuea (7:19).