Vodeni sportovi

Uspavani Opatijci probudili se na vrijeme

Maja Giljanović • ponedjeljak, 16.04.2012.

Vaterpolisti Opatije obranili su prvo mjesto i nakon 10. kola 1.B vaterpolske lige. Igrači trenera Kancijanića gubili su 0:2 nakon prve četvrtine, ali serijom 6:0 do odmora su ubili svaku nadu fenjerašima iz Solina.

Posljednjeplasirana Salona odlično je otvorila susret 10. kola 1.B vaterpolske lige na Poljugu protiv Opatije i nakon prve četvrtine liderima bježala 2:0, ali u drugoj četvrtini igrači trenera Danijela Kancijanića opravdali su status favorita i do odmora okrenuli na 6:2. U drugom poluvremenu obje momčadi postigle su po pet pogodaka i gosti su mirno obranili vodeću poziciju na tablici.

(2:0, 0:6, 1:1, 4:4)

Drugo mjesto zadržali su branitelji naslova koji su na domaćem bazenu u Makarskoj u derbiju kola do nogu potukli četvrtoplasirani Delfin. Gosti se nisu ni snašli, a na poluvremenu su gubili 5:10, Vlado Lalić i Dino Krnić svaki s po pet postignutih golova bili su im apsolutna enigma, a ključ lagane pobjede Galeba leži u savršenoj realizaciji napada s igračem više. Igrači trenera Tomislava Brnjaka iskoristili su svih sedam napada, a gosti samo dva od mogućih 14.

8.Salona 10 4

Treći je i dalje Bellevue koji je u Dubrovniku protiv Zagreba vodilo od početka do kraja i nakon 7:2 na poluvremenu do kraja prednost podiglo na 15:7. Prvo ime susreta četverostruki je strijelac za domaćine Tomislav Rudinica, gol manje Željko Vukčević i Tino Cvjetković za Bellevue i Marko Čurić za Zagreb.

Jedina pobjeda gostiju stigla je u Sisku. Igrači Zadra ključnu su prednost ostvarili trećoj četvrtini, pobjegli na 10:8 i do kraja se obranili (10:11), domaćinu nije pomoglo ni pet golova najboljeg strijelca susreta Ivana Lugovića.

U 11. kolu sljedeći vikend Zagreb dočekuje Sisciju, Delfin je domaćin Bellevueu, Salona gostuje u Zadru, a u derbiju kola u Makarskoj sastaju se Galeb i Opatija.